Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Photoshop CS5 Animasyon Gif

Avatar, imza istekleriniz buraya! Sitenin grafikerlerinin yeteneklerini sergileyecekleri bölüm.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Photoshopla alakalı küçük bir problemim var. Animasyon yaparken ilk framede (kare) uyguladığım her değişim diğer tüm frameleri etkiliyor. Bunu sorunu bir keresinde çözmüştüm ama şuan nasıl yaptığımı hatırlamıyorum . (format atmanın kötü sonuçları :D ) Ayarların şöyle olmasını istiyorum. Herhangi bir framede uyguladığım değişiklikler diğerlerini etkilemesin. Yardım edin şu panpaya. Hadi bakalım. :DDD
Kullanıcı avatarı
dilobaba
Favori Manga: Naruto , One Piece , Beelzebub , Bleach , FMA , Hitmen Reborn , Fairy Tail, Blazer Drive ,High School of the Death .....
Favori Anime: Bleach , Naruto , One Piece , Hitman Reborn , High School of the Death , FMA ,Heroman , Air Gear ........

Ben onu her framede yeni layer açıp ( sanırım herbirinde 2 tane açaraktı ) yaptığım işlemin gözükmesini istediğim frame dışındaki framelerden 2 layerin birini görünmez yapıp yapıyordum ( Bu yeni 2 layerden birisi o framenin eski hali diğeri işlem yapılmış hali )( Görünmez yaptığım işlem yaptığım layer )
Resim

Resim

Resim

:P

Resim

:P
Kullanıcı avatarı
BuRaX
Güneş Gardiyanı
Güneş Gardiyanı
Favori Manga: ONE PİECE
ONE PUCH MAN
ÇOK FAZLA MANGA
YER KALMADI
KELİME ARALIĞI AZ
Favori Anime: ONE PİECE
ONE PUCH MAN
BLEACH
ODA TEYZE
AMCA ODA
DAYI ODA
BİLADER ODA
EN BÜYÜK AMCA ODA
BÜYÜK BABA ODA
KÜÇÜK AMCA ODA
.....
...
..
.

ugur_tatli yazdı:Photoshopla alakalı küçük bir problemim var. Animasyon yaparken ilk framede (kare) uyguladığım her değişim diğer tüm frameleri etkiliyor. Bunu sorunu bir keresinde çözmüştüm ama şuan nasıl yaptığımı hatırlamıyorum . (format atmanın kötü sonuçları :D ) Ayarların şöyle olmasını istiyorum. Herhangi bir framede uyguladığım değişiklikler diğerlerini etkilemesin. Yardım edin şu panpaya. Hadi bakalım. :DDD

Şimdi hatırladığıma göre 1 den fazla layer üzerinde kombine yapabiliyorsun 5 layer yartattıysan 5 layerde fark nesnelerde kombine ederek yapılıyordu sanırım suan elimde cs5 olmadığından tam bilgi veremiyorum sana kurcalamam lazım dediğim gibi :D ama dediğim gibi hatırladığıma göre birden fazla layer calışıyrsan diyerlerinde etkilemez ....
Resim
Kullanıcı avatarı
FosilKayasi
Favori Anime: One Piece

Bendeki cs5 olmamasına rağmen, aynı sorunu yaşıyorum. Layer'ları görünmez yapmak, 2. frame'de görünür yapmak gibi çözümler işe yaramıyor. Ne yaparsam yapayım, hepsi etkileniyor. İnternette de çözüm bulamadım. Format atmak istemiyorum, zaten bilgisayarım hayata zar zor tutunuyor. Nasıl çözdünüz bu animasyon sorununu? :dry:

“MangaTurk Grafik Stüdyosu” sayfasına dön