Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Photoshop cs( seri ) Dersleri Başlamıştır!!

Avatar, imza istekleriniz buraya! Sitenin grafikerlerinin yeteneklerini sergileyecekleri bölüm.
Kullanıcı avatarı
ULgen
Favori Manga: Naruto, One Piece
Favori Anime: Naruto, Bleach, One Piece, Darken Than Black, Bakuman, İchiban Ushiro no Daimaou, Hagure Yuusha no Estetica

Dostum buyur videoyu sesli yapmıştım fakat ayarlayamamışım birşeyler çıkartabilirsen ne mutlu sana temel şeyleri gösterdim. http://www.youtube.com/watch?v=RRTELLVk ... e=youtu.be
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Shippuuden
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

@ULgen

Hocam çok teşekkürler video için :side:

Edit: Hocam çalışmalarıma bir not istiyorum :lol:
► Spoiler Göster

Edit2: Hocam gif yapımını da gösterebilir misin ? :)
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
ULgen
Favori Manga: Naruto, One Piece
Favori Anime: Naruto, Bleach, One Piece, Darken Than Black, Bakuman, İchiban Ushiro no Daimaou, Hagure Yuusha no Estetica

Dostum iyi çalışmışsın fakat renkler arası uyumu biraz artırmaya çalış birde ben hoca olacak kadar iyi bilmiyom dostum.

Gayet güzel resimler eline emeğine sağlık Allah bilir kaç saatini almıştır böylesi daha değişik birşey öğrendim o şekilde bir video hazırlıcam dostum onla 15 dkya renklendirirsin bunları.
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
ColdRainz
Favori Anime: .

Shippuuden yazdı: Edit: Hocam çalışmalarıma bir not istiyorum :lol:
► Spoiler Göster

Renk seçimlerin güzel değil. Bu yüzden Bu resmi kullanmanı tavsiye ediyorum. Buradan renk seçimini kolay yaparsın. En son durum ise internetten renklendirme yapacağın karakterin resmini bul ve oradan renk kodlarına bak.

Diğer kısım ise boyadığın yerlerde hep beyazlıklar var. Boyamayı çok yanlış yapıyorsun anladığım kadarıyla. ''Pen Tool'' kullanmanı tavsiye ediyorum. Renklendirme yapan herkes Pen Tool kullanır. Büyük bir yardımı dokunur.
Kullanıcı avatarı
Shippuuden
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

ULgen yazdı:Dostum iyi çalışmışsın fakat renkler arası uyumu biraz artırmaya çalış birde ben hoca olacak kadar iyi bilmiyom dostum.

Gayet güzel resimler eline emeğine sağlık Allah bilir kaç saatini almıştır böylesi daha değişik birşey öğrendim o şekilde bir video hazırlıcam dostum onla 15 dkya renklendirirsin bunları.
Videonu merakla bekliyorum teşekkürler :)
ColdRainz yazdı:
Shippuuden yazdı: Edit: Hocam çalışmalarıma bir not istiyorum :lol:
► Spoiler Göster

Renk seçimlerin güzel değil. Bu yüzden Bu resmi kullanmanı tavsiye ediyorum. Buradan renk seçimini kolay yaparsın. En son durum ise internetten renklendirme yapacağın karakterin resmini bul ve oradan renk kodlarına bak.

Diğer kısım ise boyadığın yerlerde hep beyazlıklar var. Boyamayı çok yanlış yapıyorsun anladığım kadarıyla. ''Pen Tool'' kullanmanı tavsiye ediyorum. Renklendirme yapan herkes Pen Tool kullanır. Büyük bir yardımı dokunur.
internetten renk için karakterlerin resimlerini indirerek yapıyorum zaten, ama sanırım mekan değişik olduğu için uymuyor.

Beyazlıklar üşengeçlik yüzünden, bu renklendirmeyi elimden 2-3 kere geçirdiğim için en sonunda üşendim :lol:
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
ColdRainz
Favori Anime: .

Beyazlıkların az hatta hiç olmaması için Pen Tool kullan ve %300 yada %400 yakınlaştır.
shev
Favori Manga: Shev,Shev2,Air,Evlatlık
Favori Anime: Air,Shev

ZeRull yazdı:
[o.A] yazdı:Önerebileceğiniz bir PS programı var mı ?
paint
:lol:
videomuz :evil:
http://www.youtube.com/watch?v=gSrtVdwBXCw
:whistle:
forumunuzu bıraktım.Bakınız nedeni
mangaturk-grafik-studyosu-f85/herkes-na ... t7861.html
Benide banlayın.Forum hesabımı ıp nomu falan filan.
Asla geri gelmem çünü.
shev

Cs6 new patch özellikleri ile manga editlemek daha kolay.Eğer cs4 kullanıyorsanız cs6 genişletilmiş versiyona geçin. :side: :kiss: :whistle:
Asla geri gelmem çünü.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

shev yazdı:Cs6 new patch özellikleri ile manga editlemek daha kolay.Eğer cs4 kullanıyorsanız cs6 genişletilmiş versiyona geçin. :side: :kiss: :whistle:
Ben CS4'de nasıl editliyorsam, CS6'da da aynı şekilde edit yapıyorum. Yeni özellikleri yazabilir misin?
shev

ugur_tatli yazdı:
shev yazdı:Cs6 new patch özellikleri ile manga editlemek daha kolay.Eğer cs4 kullanıyorsanız cs6 genişletilmiş versiyona geçin. :side: :kiss: :whistle:
Ben CS4'de nasıl editliyorsam, CS6'da da aynı şekilde edit yapıyorum. Yeni özellikleri yazabilir misin?
alıntı yaptım yazmaya üşendim ama temel farklar bunlar.Benim ps6 bundan ileri sürüm bendeki CS6 nın satılmayan bir sürümü.Genişletilmiş onlanlar benimkine en yakın.Size tavsiyem 6 kuşşanın.Farkı alışınca anlarsınız.Mesala tam işin ortasındasın pc göçtü 1 saatlik emek boşa gider cs4 yada 5 ile.Ama cs6 varsa aç resim hazır kaldığın yerden devam.
Content-Aware Patch Aracı

Eski Photoshop sürümlerinde yer alan yama aracını hatırlarsınız. Bir noktadan kopyaladığınız pikselleri istediğiniz noktaya taşımaya yarıyordu.

Content-Aware Patch aracı ise bunun oldukça gelişmiş sürümü olarak karşımıza çıkıyor. Görselde bulunan bir logo, nesne, canlı ya da yazıyı alarak, görselin istediğiniz noktasına taşımanıza ya da tamamen yok etmenize izin veriyor.

Buraya kadar her şey aynı görünüyor olabilir ama fark, bu aracı kullandığınız anda anlaşılıyor. Bu araç görselde örneğin logoyu kestiğiniz noktayı etraftaki pikseller sayesinde yamalayıp orjinal hale döndürürken, logoyu da taşıdığınız yere yedirerek yerleştiriyor.

Adobe'nin en kafa karıştırıcı hamlelerinden biri de bu oldu. Çünkü video düzenleme işleri için hali hazırda Premier ve After Effects gibi programlara sahip olan Adobe'nin Photoshop CS6'ya video düzenleme seçeneği eklemesi insanları şaşırtmaya yetti.
Photoshop CS6 ile birlikte Crop yani Kesme aracı da yenilendi. Kesme aracı ile görseli keserken artık yönünü, açısını değiştirebiliyoruz.

Kesme aracı ile kesme işlemini yaparken aynı zamanda artık görselin boyutlarını dahi değiştirebiliyorsunuz. Sade ve tek amaçlı Crop aracına göre çok daha işlevsel olduğu bir gerçek.

Mercury Grafik Motoru'nun yenilenmesiyle birlikte artık çok daha yüksek performans alabiliyoruz. Görsellerin yüklenmesi, toplu görsel açmak, görsel efektleri görsellere uygulamak gibi işlemler neredeyse iki kat hızlanmış.

Tabii ki performans oranı sahip olduğunuz donanımla da yakından ilgili ama CS5 kullanıyorsanız, aradaki bariz hız farkını hissetmemeniz mümkün değil.

Bildiğiniz gibi Photoshop'un eski sürümleri standart bir metin düzenleyici ile birlikte geliyor. Photoshop CS6 ile birlikte yazı düzenleme aracımız da yeni bir görünüme kavuşmuş durumda.

Yazı stillerinden tutun da uzun metinleri direkt olarak düzenleme şansı sunmasına kadar yeni özellikleriyle metin düzenleyici, Photoshop kullanıcılarını oldukça sevindirecek gibi görünüyor
Türkçe'ye "bulanıklık" olarak çevirebileceğimiz Blur efekti de Photoshop CS6 ile birlikte farklı bir boyuta taşınmış durumda. Eskiden blur aracı ile yalnızca istediğimiz noktaya fare ile tıklamak suretiyle bulanıklık verebiliyorduk.

Diğer bir ihtimal ise bulanık olmasını istediğimiz tüm alanları seçerek Blur efektini uygulamaktı. Artık işimiz çok daha kolay olacak. Çünkü Blur, kendi içerisinde üç ayrı araca ayrılmış durumda.

Bu araçlar özellikle iOS'ta Instagram ya da Hipstamatic kullanan kullanıcıların rahatlıkla anlayabileceği gibi, istediğiniz bir noktayı netlerken, diğer alanları bulanık bırakmanıza olanak tanıyor.

İster dairesel, isterseniz çizgisel alanları net ya da bulanık yapabiliyorsunuz.
Adobe Photoshop CS6'yı kurduğunuz anda ilk farkedeceğiniz özellik tabii ki yeni tema olacak. Siyah ve koyu gri tonlarda hazırlanan bu tema gözü yormamasıyla öne çıkabilir.

Ayrıca benim gibi koyu renk temaları seven biriyseniz, yeni koyu renkli kullanıcı arayüzü çok hoşunuza gidecek demektir
Asla geri gelmem çünü.
Kilitli

“MangaTurk Grafik Stüdyosu” sayfasına dön