Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Herkes Nasıl Manga Yapabilir.

Avatar, imza istekleriniz buraya! Sitenin grafikerlerinin yeteneklerini sergileyecekleri bölüm.
shev
Favori Manga: Shev,Shev2,Air,Evlatlık
Favori Anime: Air,Shev

Simita yazdı:Özel bir sorum olacak, bu lineartı hızlıca çıkaracak bir program var mı? yoksa tek tek çiziyor musun?
Animetürkten geliyorsan ve orada yapılanları tekrar yapacak biriysen, direkt olarak bütün forumun önünde banlanmanı isterim.Ok?
Çünkü aynı tarzda bir postu ordada biri atmıştı.Yok değilsen sorun deyil.
En son Acacia tarafından 28 Haz 2013 14:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Türkçe.
forumunuzu bıraktım.Bakınız nedeni
mangaturk-grafik-studyosu-f85/herkes-na ... t7861.html
Benide banlayın.Forum hesabımı ıp nomu falan filan.
Asla geri gelmem çünü.
Kullanıcı avatarı
Simita
Favori Manga: Full Metal Alchemist
Favori Anime: -

Yok değilim -.- Buldum bu arada, gerek kalmadı, sağol gene de cevapların için.
En son Acacia tarafından 28 Haz 2013 14:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Yazılarımıza büyük harfle başlıyoruz.
► Spoiler Göster
http://simita.deviantart.com/
shev

Simita yazdı:
shev yazdı:
Simita yazdı:Özel bir sorum olacak, bu lineartı hızlıca çıkaracak bir program var mı? yoksa tek tek çiziyor musun?
Kolay yoluda var sadece çizgi haline getirilebilir resim ama öylesi kullanılmaz.Manga için çizgi boyutları değişmek zorundayız.Ayrıca bazı çizgiler değiştirilmeli.Manga mangaya benzemez yoksa^^.Elle çizmek en iyi yöntemdir.Sonuçta böyle yaparak el alışkanlığınız artar ve kendiniz çizmeye başlarsınız.Mesala basit olarak bir anime modeli çizicez.Sadece çizgi halinde bulmak yapmak çok kolay.Ama benim lineart bir manga karakteri tekrar (lineart benim çizimim kağıt üzerinde) nasıl değiştirirek çizdiğimi izle bir önce.Asla aynısına sadık kalmam.Herzaman bir fark olur.
Burdaki videoları izle.Filim izliom cevap vermicem:süpermennnnnnnnnnn

fan-arts/manga-artwork-t7840.html#p168518
bahsettiğim şey o değil, bir manga sayfasını direk lineart şekline çıkarabilir miyim, 1-2 hata olması sorun değil
Evet sayfayı buraya yükle nasıl olur videolu anlatayım.
En son Acacia tarafından 28 Haz 2013 14:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Yazılarımıza büyük harfle başlıyoruz.
Asla geri gelmem çünü.
Kullanıcı avatarı
Simita
Favori Manga: Full Metal Alchemist

shev yazdı: Evet sayfayı buraya yükle nasıl olur videolu anlatayım.
Line art çıkarmayı hallettim ama, otomatik opacity ayarlama gibi bir özellik var mı?
► Spoiler Göster
http://simita.deviantart.com/
Kullanıcı avatarı
RownikaL
Favori Manga: One piece,Berserk,naruto,beelzebub,
Onepunch-man,HSD kenichi
Favori Anime: opm hariç yukarda yazılan serilerin animeleri işte :D

Resimli roman olarak adlandırılan bu kültür'ün ilk temelleri japonya'nın edo döneminde 1701'li yıllarda görülmektedir.Gene 1900'lü yıllarda japonyada resimli roman çizgi roman olarak adlandırılmıştır ve 1912'de bu sanat japonyada manga olarak isimlendirilmeye başlamıştır.Yani bu kültür tamamiyle asya kökenli bir kültürdür dolayısıyla eserin manga sayılabilmesi için bir japon çizerin çizmiş olması gerekir.Sen eserine manga desende eserin manga olarak nitelenmez avrupalı bir çizer olduğundan çizgi roman olur iyi araştır.Zaten her halukarda bu sanat asya kökenli ve japonlara ayit bir kültürdür avrupada çizgi roman'ın ilk adımları 1917'li yıllarda gazete küpülerinde ufak ayraçlarda başlamıştır.
shev

Simita yazdı:
shev yazdı: Evet sayfayı buraya yükle nasıl olur videolu anlatayım.
Line art çıkarmayı hallettim ama, otomatik opacity ayarlama gibi bir özellik var mı?
hangi programı kullanıyorsun?Ona göre yanıt vericem.PS ve Corel paint 12 yada manga studioda var.Resim yollarsan daha ayrıntılı yardım ederim.Hangi program ne yaptın gibisinden.Resmin donukluğunun lineartla pek ilgisi yok.Bana sorarsan.Yani ne kastediyorsun?
Asla geri gelmem çünü.
shev

RownikaL yazdı:Resimli roman olarak adlandırılan bu kültür'ün ilk temelleri japonya'nın edo döneminde 1701'li yıllarda görülmektedir.Gene 1900'lü yıllarda japonyada resimli roman çizgi roman olarak adlandırılmıştır ve 1912'de bu sanat japonyada manga olarak isimlendirilmeye başlamıştır.Yani bu kültür tamamiyle asya kökenli bir kültürdür dolayısıyla eserin manga sayılabilmesi için bir japon çizerin çizmiş olması gerekir.Sen eserine manga desende eserin manga olarak nitelenmez avrupalı bir çizer olduğundan çizgi roman olur iyi araştır.Zaten her halukarda bu sanat asya kökenli ve japonlara ayit bir kültürdür avrupada çizgi roman'ın ilk adımları 1917'li yıllarda gazete küpülerinde ufak ayraçlarda başlamıştır.
Başın dertte :lol: :whistle: Manga ingilizceden gelen bir kelimedir.Manga ingilizler tarafından icat edilmiştir.
Cık cık cık.Manga türk forumunda bunu bilmeyebnde varmış ;)
► Spoiler Göster
Bu arada manga tarihini gerekli yerde konuşusak daha akıllıca olur:DBurada sadece manga çizmeyi göstermek isterim şayet sizin için uygunsa.
Asla geri gelmem çünü.
Kullanıcı avatarı
ZeRull
Cellat
Cellat
Favori Manga: Berserk-Vagabond-Bakuman-
Favori Anime: Bakuman-Death Note-Kimi Ni Todoke

Konuyu kim kilitlediyse nedeninide yazsın.
Resim
Celebhol

duyurular/banlanan-kullanicilar-ve-ban- ... ml#p169381
Hakaret içeren mesajlar da silindi.
Not: Gerçi ben banlamadım ama kayıtlardan görünüyor.
Kilitli

“MangaTurk Grafik Stüdyosu” sayfasına dön