Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Herkes Nasıl Manga Yapabilir.

Avatar, imza istekleriniz buraya! Sitenin grafikerlerinin yeteneklerini sergileyecekleri bölüm.
shev
Favori Manga: Shev,Shev2,Air,Evlatlık
Favori Anime: Air,Shev

Öncelikle 3 program adı vereceğim.Bunlar bilgisayarınızda manga yaprken ihtiyaç duyacağınız başlıca programlardır.Unutmayın bu çizim bilgisi olmayan ve çöpten adam bile çizemeseniz yinede yapabileceğiniz bir konudur.
1-Photosop CS6
2-Corel Painter 12
3-Manga Stodio 5
Ek olarak birçok programda var ama bunlar şimdilik yeterli.
Ek olarak fontlara (font bulmak kolay link vereyim size) http://www.1001freefonts.com/ ve internete ihtiyacınız var.
Önce manga karakterlerini çizmenin hiç sorun olmıyacağını yazayım.Bunu sonra anlatacağım.emin olun yapabilirsiniz.
Şimdi lisede geçen bir manga yapıcaz diyelim.Arka planda galatasaray lisesi olmalı.Önce internnetten bir resim buluruz.Sonra onu kopya çekebiliceğimiz çizgi haline getirecek bir biçimde photosop yada corel painter 12 yardımıyla değiştiririz.Yaptık ama böyle kullanmayacağız.Bilgisayarda kopya yöntemiyle tekrar çizeceğiz.Programları edinen edinmek istiyen ilgilenenler post atsın link vereyim.Konuya devam edeceğim.Bütün mangakalar bunu kullanıyor emin olun.Ayrıca birkere arka planı yaptınızmı o sahnede yüzlerce diyalog çizebilirsiniz.
Resim
Resim
Resim
En son shev tarafından 28 Haz 2013 14:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
forumunuzu bıraktım.Bakınız nedeni
mangaturk-grafik-studyosu-f85/herkes-na ... t7861.html
Benide banlayın.Forum hesabımı ıp nomu falan filan.
Asla geri gelmem çünü.
Kullanıcı avatarı
RownikaL
Favori Manga: One piece,Berserk,naruto,beelzebub,
Onepunch-man,HSD kenichi
Favori Anime: opm hariç yukarda yazılan serilerin animeleri işte :D

Değişik bir konu adaha önce manga studio'yu denemiştim bir kaç şey yapmayı başarsamda fare ile yapılabilecekler sınırlı.Fakat burdaki sistemleri kullanarak üst seviye'de olmasada orta seviye'ye yakın bir çizgi roman yapılabilir.Çizgi roman diyorum çünki resimli roman'da eseriniz'in manga olarak adlandırılabilmesi için çizen kişi'nin japon olması gerekir o zaman adı manga olur,koreli çizerse manhwa, avrupalı çizerse çizgi roman olur :).Çalışma'nın ayrıntılarını muhakkak bekliyorum merak ettim.
Kullanıcı avatarı
Simita
Favori Manga: Full Metal Alchemist
Favori Anime: -

PaintTool SAI programını da çizim için öneririm, oldukça pratik bir program.
► Spoiler Göster
http://simita.deviantart.com/
shev

Öncelikle kullandığım programları tanıtayım dedim.Fare konusuna gelince fare kullanmadım.Touch pad ve kullanmayı hiç beceremem.Vidoada faremin titrediğini fark edersiniz.Maouse yeterlidir.Programlar buna göre tasarlanmıştır.Tıklamayı becerebiliyorsanız sorun değil.Önce videoyu izleyin sonra size öğretip öğretemeyeceğime karar verin.emin olun.Siz manga çizebilirsiniz.Süpermen filmini izlicem adam çok yakışıklı.Video açılmazsa bekleyin yükleme aşamasında 10 dakkaya açılır.
http://www.youtube.com/watch?v=YL-mCnrS ... e=youtu.be
hızlandırıp kesmek zorunda kaldım.Youtube almıyor uzun videoları.
En son shev tarafından 28 Haz 2013 13:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Asla geri gelmem çünü.
shev

Simita yazdı:PaintTool SAI programını da çizim için öneririm, oldukça pratik bir program.
biliyorum ve kullanmaktayım.Basit bir çizim programı ama önce videomu bekleyin.Youtube almadı uzun diye hızlandırıp koyucam bu arada filimde izliom:D
Önce video sonra konuşalım.Ben size diyorum ki bu forumdaki herkez manga çizeri olucak.Ok?Herkez en beceriksizimiz bile.
http://www.youtube.com/watch?v=YL-mCnrS ... e=youtu.be
bu resim benim laptoptan.
Manga çizmek istiyorsanız çizmeyi gösteririm hemde hiç bu işten anlamasanız bile.Yeterki gerçekten isteyin.
Resim
Asla geri gelmem çünü.
Kullanıcı avatarı
Simita

Özel bir sorum olacak, bu lineartı hızlıca çıkaracak bir program var mı? yoksa tek tek çiziyor musun?
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
PocketnoCoin
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: One Piece, Bleach, Ao no Exorcist, Sword Art Online, Sailor Moon, Bibble Black,
Captain Tsubasa
İletişim:

Ben çok istekliyim valla ana mesajda toplarsan çok güzel olur bunları ben sürekli takip edeceğim konuyu
There are too many enemies within my dream

Resim
shev

Simita yazdı:Özel bir sorum olacak, bu lineartı hızlıca çıkaracak bir program var mı? yoksa tek tek çiziyor musun?
Kolay yoluda var sadece çizgi haline getirilebilir resim ama öylesi kullanılmaz.Manga için çizgi boyutları değişmek zorundayız.Ayrıca bazı çizgiler değiştirilmeli.Manga mangaya benzemez yoksa^^.Elle çizmek en iyi yöntemdir.Sonuçta böyle yaparak el alışkanlığınız artar ve kendiniz çizmeye başlarsınız.Mesala basit olarak bir anime modeli çizicez.Sadece çizgi halinde bulmak yapmak çok kolay.Ama benim lineart bir manga karakteri tekrar (lineart benim çizimim kağıt üzerinde) nasıl değiştirirek çizdiğimi izle bir önce.Asla aynısına sadık kalmam.Herzaman bir fark olur.
Burdaki videoları izle.Filim izliom cevap vermicem:süpermennnnnnnnnnn

fan-arts/manga-artwork-t7840.html#p168518
Asla geri gelmem çünü.
shev

RownikaL yazdı:Değişik bir konu adaha önce manga studio'yu denemiştim bir kaç şey yapmayı başarsamda fare ile yapılabilecekler sınırlı.Fakat burdaki sistemleri kullanarak üst seviye'de olmasada orta seviye'ye yakın bir çizgi roman yapılabilir.Çizgi roman diyorum çünki resimli roman'da eseriniz'in manga olarak adlandırılabilmesi için çizen kişi'nin japon olması gerekir o zaman adı manga olur,koreli çizerse manhwa, avrupalı çizerse çizgi roman olur :).Çalışma'nın ayrıntılarını muhakkak bekliyorum merak ettim.
Hayır yanıldığın bir konu var.Manga ve çizgi roman arasındaki temel fark konuların ayrıntısı ve karakter tasarımlarıdır.Çizerlerine göre yada millete göre değil.Bu konuda bir yazı var ekleyeyim.
Mangalar daha çok sayfa ve maliyet düşsün diye siyah beyaz olur.Çizgi romanlarda çizen ve renklendirenle baloncukları yazan farklı kişilerdir.Eğer hepsini sen yapıyorsan mankakasındır.Sadece çiziyosan çizersindir.Hangi ülkeden olduğun farketmez.Mang renkli olur ama bulmak zordur nedeni maliyettir.Mangalar haftalık yüzlerce sayfa çıkan yayınlardır.Renkli basım daha pahalıdır ve birtek kişinin yapması zordur.Biz türküz yapabiliriz.Bakmayın elin japonuna siz:D :woohoo:
Most manga is printed in black and white (occasionally the first several pages are in color, depending on the success of the title).

All weekly manga magazines and compiled titles are printed on economical recycled paper.

Manga is first published in thick weekly or monthly magazines before finally being compiled into a single series of issues.

Most competitive publishers release manga magazines on weekly basis—deadlines are never, never, neeeeeeever missed. Publishers would never want to upset their 1 million plus regular weekly readers.

Manga and manga magazines can be bought at newsstands, bookstores, candy shops, train stations, and almost anywhere else. If you miss out on those weekly issues, the compiled series ( usually 180 pages) appear on your local bookstore shelf, and you can easily order it if you don’t see it.
Asla geri gelmem çünü.
Kullanıcı avatarı
Simita

shev yazdı:
Simita yazdı:Özel bir sorum olacak, bu lineartı hızlıca çıkaracak bir program var mı? yoksa tek tek çiziyor musun?
Kolay yoluda var sadece çizgi haline getirilebilir resim ama öylesi kullanılmaz.Manga için çizgi boyutları değişmek zorundayız.Ayrıca bazı çizgiler değiştirilmeli.Manga mangaya benzemez yoksa^^.Elle çizmek en iyi yöntemdir.Sonuçta böyle yaparak el alışkanlığınız artar ve kendiniz çizmeye başlarsınız.Mesala basit olarak bir anime modeli çizicez.Sadece çizgi halinde bulmak yapmak çok kolay.Ama benim lineart bir manga karakteri tekrar (lineart benim çizimim kağıt üzerinde) nasıl değiştirirek çizdiğimi izle bir önce.Asla aynısına sadık kalmam.Herzaman bir fark olur.
Burdaki videoları izle.Filim izliom cevap vermicem:süpermennnnnnnnnnn

fan-arts/manga-artwork-t7840.html#p168518
bahsettiğim şey o değil, bir manga sayfasını direk lineart şekline çıkarabilir miyim, 1-2 hata olması sorun değil
► Spoiler Göster
Kilitli

“MangaTurk Grafik Stüdyosu” sayfasına dön