Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

JoJo's Bizarre Adventure

Her türlü anime tanıtımlarınızı yapabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

JoJo's Bizarre Adventure (2012)
Resim

Diğer İsmi: JoJo no Kimyou na Bouken (2012)
Bölüm Sayısı: 26
Özellikler: Aksiyon, Shounen, Macera, Doğaüstü Güçler
Yayın Tarihi: 6 Ekim 2012 - 6 Nisan 2013
Genel Tanıtım: Her bir macerasında Joestar ailesinin fertlerinden birine odaklanan hikayede, farklı bir JoJo'nun doğaüstü güçlere ve daha nice tuhaf olaylara karşı ayrı bir savaşı anlatılır.

Notlar:
JoJo, bir isim değildir. Tüm Joestar ailesi üyelerinin isim ve soyadlarından ikişer harf bir şekilde "Jo" olarak okunabilir ve bunların birleşimidir.

Hikâyeler sırasıyla aşağıdaki gibidir:
1. Phantom Blood (Jonathan Joestar) (1986-1987)
2. Battle Tendency (Joseph Joestar) (1987-1989)
3. Stardust Crusaders (Jotaro Kujo) (1989-1992)
4. Diamond is Unbreakable (Josuke Higashikata) (1992-1995)
5. Vento Aureo (Giorno Giovanna) (1995-1999)
6. Stone Ocean (Jolyne Kujo) (1999-2003)
7. Steel Ball Run (Johnny Joestar) (2004-2011)
8. Jojolion (Josuke) (2011-2021)
(anime.gen.tr)

Hirohiko Araki'nin aynı isimli mangasından uyarlanmıştır. Animenin ilk 9 bölümü Phantom Blood'ı geri kalan bölümleri ise Battle Tendency'i anlatmaktadır.

Tanıtım Kısım 1 (Phantom Blood): Jonathan Joestar zengin, asil, herkesin arzu edeceği hayata sahip bir çocuktur. Dio Brando ise babasının ölmesiyle Joestar ailesine evlatlık gelmiş hırslı ve yetenekli bir çocuktur. Hikaye Dio ve Jojo arasındaki doğaüstü mücadeleyi anlatacaktır.

Tanıtım Kısım 2 (Battle Tendency):
► Spoiler Göster
Yorumum: Son derece sağlam bir seri olduğunu söyleyebilirim. Seri Bizarre(tuhaf) kelimesinin hakkını vermiş. Karakter gelişimleri, teknikler ve dövüşler oldukça iyi. Animenin çizimleri çok iyi. Renklendirme olarak gördüğüm en orjinal serilerden biri. Tam anlamı ile bir renk cümbüşü var. Seslendirmeler gayet iyi. Müzikler muhteşem. Konu ve senaryo da gayet iyi. Karakterleri de beğeneceğinizi umuyorum. Şahsen iki Jojo'yu da çok sevdim. Olumsuz diyebileceğim tek nokta bazen açıklamaların fazla gereksiz olmasıdır. Seriyi kesinlikle izlemenizi öneririm.

JoJo’s Bizarre Adventure: Stardust Crusaders (2014)
Resim
Diğer İsmi: Dai San Bu Kujo Jotaro: Mirai e no Isan, JoJo's Bizarre Adventure Part 3, JoJo no Kimyou na Bouken: Stardust Crusaders
Bölüm Sayısı: 24+24 (Seri, iki sezon toplamda 48 bölüm olarak tamamlandı)
Özellikler: Aksiyon, Shounen, Macera, Doğaüstü Güçler
Yayın Tarihi: 5 Nisan 2014 - 13 Eylül 2014 (1. Sezon), 10 Ocak 2015 - 20 Temmuz 2015 (2. Sezon)
Tanıtım (Kısım 3: Stardust Crusaders) Bir Japon hapishanesinde 17 yaşında bir çocuk bulunmaktadır. Jotaro Kujo adındaki bu çocuk asi, serseri, dövüşçü ve kendi kontrolünün dışında bir güç tarafından ele geçirilmiştir. Bu sırada, tüm dünyada “Stands” adı verilen görünmez yaratıklar uyanmaktadır. Bu yaratıklar, kendilerini taşıyan insanlara inanılmaz güçler sağlamaktadırlar. JoJo’nun, annesini kurtarmak için karanlık güçlerini kontrol etmesi ve ailesinin kanına susamış 100 yaşındaki bir vampiri yenmek için Mısır’a kadar gitmesi gerekmektedir. Jojo’yu ve arkadaşlarını öldürmek için gelen şeytani “Stands” kullanıcılarını da katınca, bu yol hiç bitmeyecekmiş gibi gözüküyor. (Peacefansub.com)

ORA ORA ORA :laugh:
MUDA MUDA MUDA :evil:

JoJo's Bizarre Adventure Part 4: Diamond Is Unbreakable (2016)
Resim
Diğer İsmi: JoJo no Kimyou na Bouken Part 4: Diamond wa Kudakenai,Diamond is not Crash
Bölüm Sayısı: 39
Özellikler: Aksiyon, Macera, Doğaüstü Güçler, Shounen
Yayın Tarihi: 1 Nisan 2016 - 24 Aralık 2016
Tanıtım Kısım 4 (Diamond is Unbreakable):
► Spoiler Göster
DORARARARARA :evil:

JoJo's Bizarre Adventure Part 5: Golden Wind (2018)
Resim
Diğer İsmi: JoJo no Kimyou na Bouken Part 5: Ougon no Kaze, Vento Aureo
Bölüm Sayısı: 39
Yayın Tarihi: 6 Ekim 2018 - 28 Temmuz 2019
Tanıtım Kısım 5 (Vento Aureo):
► Spoiler Göster

JoJo's Bizarre Adventure Part 6: Stone Ocean (2021)
Resim
Diğer İsmi: JoJo no Kimyou na Bouken Part 6: Stone Ocean
Bölüm Sayısı: ?
Yayın Tarihi: 1 Aralık 2021 - ?
Tanıtım Kısım 6 (Stone Ocean):
► Spoiler Göster
En son MRTFR tarafından 21 Oca 2022 12:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 37 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Phinks
Favori Anime: -

Çizimler garip, ilgi çekici bir şeye benziyor.
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

Lycille yazdı:Çizimler garip, ilgi çekici bir şeye benziyor.
Çizimler tam olarak açılıştaki gibi değil. Genel olarak böyle:
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Böyle renk cümbüşüne de sıkça rastlayacaksın:
► Spoiler Göster
Şahsen animasyon, çizim ve renklendirme açısından seriyi gayet başarılı buldum. :)
Kullanıcı avatarı
valheru21
Beyaz Avcı
Beyaz Avcı
Favori Manga: One Piece, Naruto,Hellsing,Bakuman
Favori Anime: Gintama,One Piece, Naruto, Hellsing, Yu-Gİ-Oh, Bleach,Bakuman, Samurai 7

Jonathan Joaster ne kadar beyefendi ne kadar kibar bir adamsa torunu Joseph Joaster o kdar itin tekiydi. :lol:

Güzel seriydi izlemeyenler biraz daha beklesin serinin 3. bölümü çıkmasını bekleyip sonra izlesinler daha fazla tat alırlar böylece.
Bu arada serinin ending'i Roundabout bayağı iyi idi.
http://www.youtube.com/watch?v=AHYd9K_K41c
Resim "Dünyaca ünlü bilim adamları tarafından söylense bile saçmalık her zaman saçmalık olarak kalacaktır"
John Lennox
Kullanıcı avatarı
MRTFR

valheru21 yazdı:Jonathan Joaster ne kadar beyefendi ne kadar kibar bir adamsa torunu Joseph Joaster o kdar itin tekiydi. :lol:
Şahsen iki Jojo'yu da çok sevdim. Her ne kadar Joseph terbiyeden nasibini almamış olsa da oldukça zeki bir karakterdi.
valheru21 yazdı:Güzel seriydi izlemeyenler biraz daha beklesin serinin 3. bölümü çıkmasını bekleyip sonra izlesinler daha fazla tat alırlar böylece.
Bu arada serinin ending'i Roundabout bayağı iyi idi.
http://www.youtube.com/watch?v=AHYd9K_K41c
3. kuşak Stardust Crusaders 5 Nisan'da geliyor. Manganın diğer kuşaklarını da animeye aktarırlarsa çok iyi olur gerçekten. :)
Kullanıcı avatarı
MRTFR

Yeni serimiz bu gece başlıyor. Konuyu uygun şekilde değiştirsem iyi olacak. Bilgisayarın başına geçince hallderim.

ORA ORA ORA :D
Concord
Favori Anime: ..

Tavsiyen üzerine bitirdim ama yazmayı unutmuşum yeni sezonla birlikte yazayım en azından. Seri gerçekten güzel, kendine has çok özgün bir tarzı var. Hele şu stunda ki adamlar girerken ki ost çok hoşuma gitti. Gerçi genel olarak ostlerini başarışı buluyorum. Animelere alışkın biri için çizimleri hoş kaçıyor dediğin gibi o renk cünbüşü çok hoşuma gitti.

Ama bir şey var ki açıklamalar sıkabiliyor, serinın hızı o kadar şahane ki bu açıklamalar olmasa ne gereksiz sahnesi var ne de kısa tutukları yer. Merak ettiğim bu seri kaçıncı hikaye oluyor ve düzenlemeni bekliyorum tabi ki bro
Resim
Kullanıcı avatarı
MRTFR

26 bölümlük anime serinin ilk iki hikayesini anlatıyordu. Yeni seri ise 3. hikaye Stardust Crusaders'ı anlatacak. Baş karakterimiz ise Joseph'in torunu Kujo Jotaro.

Seriyi beğenmene sevindim. Gerçekten gerek anime gerek de manga olarak çok kaliteli bir seri. Açıklamalar konusuna katılıyorum, biraz fazla. Serinin "tuhaf" havasına katkısı var ama. :)
Kullanıcı avatarı
MRTFR

Konuyu anca güncelleyebildim. Bilgisarım yok tabletten de bu kadar oldu. :)
Kullanıcı avatarı
Okan.
Favori Manga: OP,Toriko,The Gamer,DB,One Punch-Man
Favori Anime: HxH,JoJo

Bayağa güzel bir seri Stardust Crusaders'e kadar geldim 2.bölümü pazar çıkacak galiba?

“Eski Anime Tanıtımları” sayfasına dön