Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Shaman King

Her türlü anime tanıtımlarınızı yapabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
L-11
Favori Manga: Naruto, Fairy Tail, Tower Of God
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuuden, Fairy Tail, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Kakumeiki Valvrave, Shaman King

Şaman Kral, 2000 yılında geçmektedir. Bir şaman olan Yoh Asakura'nın, 500 yılda bir düzenlenen " Shaman Kral Turnuvası*"na katılmasını, ve bu turnuvadan önce ve sonra olan olayları konu alır. Animede arkadaşlık ilişkileri, dostların önemi, iyilik, pozitif düşünce gibi konular oldukça etkileyici bir biçimde anlatılmıştır. Yoh, hikâye boyunca yeni arkadaşlar edinir, şaman dövüşleri yapar ve hayalini gerçekleştirmeye çalışır, "Sakin ve huzurlu bir hayat sürmek.". Bu hayalini de şaman kral olarak gerçekleştirmeye çalışır. Fakat geçmişten bir tehdit, Yoh'un hedefini değiştirecektir...

Hiroyuki Takei'nin manga ve anime serisidir. Manga, Japonya'da 32 ciltle sonlandı. Anime, 64 bölüm ve 3 özel bölüm içermektedir. Manga, Japonya'da Şueişa'nın Shonen Jump dergisinde yayınlandı ve anime uyarlaması da Seiji Mizuşima tarafından TV Tokyo, Nihon Ad Systems ve Xebec işbirliği ile hazırlandı, TV Tokyo'da yayınladı. Shounen bir manga olan Şaman Kral Kuzey Amerika'da VIZ Media'nın Shonen Jump'ında yayınlanmaya başlandı fakat Eylül 2007'de durdurularak iki ayda bir, bir cilt çıkarılmasına karar verildi. Şaman Kral'ın animesi Türkiye'de Jetix adlı TV kanalında yayınlandı.

Bir şaman, bu dünyayı ve ruh dünyasını birbirine bağlayan kişidir. Şaman Kral'da şamanlar amaçlarına ulaşmak için ruhlarla ve hayaletlerle takım oluştururlar. Bir şamanın en büyük hayali, dünyanın koruyucusu olacak ve Büyük Ruh (her ruhun sonunda döneceği ruh) ile iletişim kurabilecek olan Şaman Kral unvanını alabilmektir. Çeşitli büyüsel ve dinsel terimler hikâye boyunca geçmektedir fakat konu ilerledikçe açıklanabilir bir yere bağlanmaktadır.

Seri, 285 manga bölümü sürdü ve Funbari no Uta adlı kısa bir "ekstra hikâye" ile sonlandı. Dizinin birçok hayranı Mankin kısaltmasını kullanmaktadır. Ayrıca Shaman King kart oyunu da Japonya ve Kuzey Amerika'da bulunmaktadır.
1.jpg
1.jpg (8.59 KiB) 6311 kere görüntülendi
Dosya ekleri
Resim1
Resim1
5.jpg (20.59 KiB) 6311 kere görüntülendi
Hayattaki sorunlar çözülmek için, yanlışlar doğruları bulmak için vardır..
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood,Naruto, Bleach, One Piece

Çocukluğumun (beyblade ve pokemon saymazsak) animesi. Müthişti ya. En sevdiğim adam da ateş ruhu olan Yohun ikiziydi. Adını unuttum şimdi.
Resim
Kullanıcı avatarı
L-11
Favori Manga: Naruto, Fairy Tail, Tower Of God
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuuden, Fairy Tail, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Kakumeiki Valvrave, Shaman King

Yoh 'un diğer yarısı(ikizi) Asakura Hao .))
Hayattaki sorunlar çözülmek için, yanlışlar doğruları bulmak için vardır..
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

MRTFR yazdı: 12 Haz 2020 12:35 Yeniden yapım geliyor.

https://myanimelist.net/anime/42205/Shaman_King_2021
Benim de ilgimi cekti, bir arkadasim sabah secincten agliyordu haberini duyunca. :D
Kullanıcı avatarı
Fame
Favori Manga: Vagabond, One Piece
Favori Anime: Psycho-Pass

Birebir yeniden mi yapacaklar yoksa FMA ve Brotherhood gibi bir yapıda mı olacak biliyor musunuz? Orjinal seriyi çocukken büyük bir heycanla her gün takip eder tartışırdım ama mangaya uygun mu gitti bitti bir fikrim yok.
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

Fame yazdı: 13 Haz 2020 02:33 Birebir yeniden mi yapacaklar yoksa FMA ve Brotherhood gibi bir yapıda mı olacak biliyor musunuz? Orjinal seriyi çocukken büyük bir heycanla her gün takip eder tartışırdım ama mangaya uygun mu gitti bitti bir fikrim yok.
Mangaya uygun bir şekilde baştan sonra yeniden yapılacaktır muhtemelen. Brotherhood gibi. Önceki anime mangaya uygun bitmemişti.
Kullanıcı avatarı
Fame
Favori Manga: Vagabond, One Piece
Favori Anime: Psycho-Pass

Ooo harika... Daha da bir tadından yenmez olacak öyleyse. Sevindim duyduğuma. Eyv
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Ben ilk 30 kadar bölümü izlemiştim, bir ara devam edeyim diyordum ama böyle yenisi gelecekse onu beklemek çok daha iyi olacak.
Resim

“Eski Anime Tanıtımları” sayfasına dön