Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Ergo Proxy

Her türlü anime tanıtımlarınızı yapabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
SilverMask
Yıldırım Gardiyanı
Yıldırım Gardiyanı
Favori Manga: ...
Favori Anime: ...

Ergo Proxy

Resim

Tür:Bilim Kurgu,Aksiyon
Yönetmen: Shukou MURASE
Senaryo:Dai SATO
Animasyon: Iwao TERAOKA
Müzik: Yoshihiro IKE
Bölüm Sayısı : 23

İnsanların ve androidlerin birlikte yaşadığı ütopik bir dünyada, Romuno isimli şehirdeki katı kurallarla korunan barış ortamı, bir dizi gizemli cinayetle sarsılır. Yurttaş Danışma Kurulu'nda görevli Lil Mayer, ortağı android Iggy ile birlikte bu cinayetleri araştırmak üzere görevlendirilir.

Bu soruşturma sırasında, evinde bir mesaj görür: "Uyanış"; ve saldırıya uğrar.Lil Mayer bu saldırı ve nedenini araştırmaya başlar Proxy adındaki yaratık benzeri şeylere ulaşır ve bu olaylar O'nu "Vincent Law" adındaki birine götürür tüm olayların kilit noktası O'dur. Ama Vincent'in kendi ile bulması gereken bazı gerçekler vardır.
Lil Mayer,bu süreçte, kendisi ve şehrin gizledikleri hakkında daha çok şey öğrenecektir.

Karakterler

Lil Mayer(Re-l Mayer) (Olayların arkasında ki perdeyi aralamayı çalışan kişi)

Resim

Vincent Law (Hafızasın da büyük bir boşluk olan ve kim yada ne olduğunu sorguluyor)

Resim

Pino (Üsteki iki ana karaktere ayak bağı gibi görünsede onlara pek çok açıdan yardımcı olacak)

Resim

İzlediğinizde pişman olmayacaksınız ;)
► Spoiler Göster
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
poetification
Favori Manga: One Piece, Elfen Lied, Claymore, Gantz, Historys Strongest Disciple Kenichi, Sasurai Emanon, Omoide Emanon, Bouken Erekitetou, Yami no Koe, Green Blood, Choku
Favori Anime: One Piece, Elfen Lied, KHR, Beelzebub, Historys Strongest Disciple Kenichi, Ergo Proxy, Paranoia Agent

Güzel animedir. Jenerik müziği ayrı güzeldir. Ayrıca manga bazlı olmayan bi animedir. Bu arada şehrin ismi Romdeu ve kızın ismi de Real Mayer olucak :)
Resim
Kullanıcı avatarı
SilverMask
Yıldırım Gardiyanı
Yıldırım Gardiyanı

poetification yazdı:Güzel animedir. Jenerik müziği ayrı güzeldir. Ayrıca manga bazlı olmayan bi animedir. Bu arada şehrin ismi Romdeu ve kızın ismi de Real Mayer olucak :)
Monoral _Kiri gerçekten güzel bir açılış parçası..Karakterler tanıtımında Re-l Mayer diye belirtmiştim :evil:
Bir şehrin adının lafımı olur aramızda iki şekildede kullanılıyor :evil:
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
poetification
Favori Manga: One Piece, Elfen Lied, Claymore, Gantz, Historys Strongest Disciple Kenichi, Sasurai Emanon, Omoide Emanon, Bouken Erekitetou, Yami no Koe, Green Blood, Choku
Favori Anime: One Piece, Elfen Lied, KHR, Beelzebub, Historys Strongest Disciple Kenichi, Ergo Proxy, Paranoia Agent

SİLVERMASK yazdı:
poetification yazdı:Güzel animedir. Jenerik müziği ayrı güzeldir. Ayrıca manga bazlı olmayan bi animedir. Bu arada şehrin ismi Romdeu ve kızın ismi de Real Mayer olucak :)
Monoral _Kiri gerçekten güzel bir açılış parçası..Karakterler tanıtımında Re-l Mayer diye belirtmiştim :evil:
Bir şehrin adının lafımı olur aramızda iki şekildede kullanılıyor :evil:
Bunlar hep Japonların telaffuzlarından kaynaklı bak :D Ne olurdu l yerine r demesen :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Xadexia
Favori Manga: naruto, bleach, the breaker, the breaker NW, unbalance x unbalance Sun Ken Rock, HSD Kenichi, Fairy Tail, OP, FMA, Noblesse, Gamaran, Hellsing,, Veritas
Favori Anime: Naruto, Death Note, FMA, Elfen Lied, Bleach, Hellsing, Kenshin, Basilisk..

Güzel animedir tavsiye ederim..;)
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
meraba uzayli
Favori Manga: ga-rei, tokyo esp, sprite, 14 sai no koi, kurozuka, happiness, shiki no zenjutsu
Favori Anime: shingetsutan tsukihime, sweet punch, black lagoon, baccano!, shinsekai-yori

Allah için biri pino'nun melodikada çaldığı o parçanın adını söylesin.
There are two kinds of people in the world, those with loaded guns, and those who dig.
egenart
Favori Manga: one piece, veritas, ares, the breaker, Karate Shoukoushi Kohinata Minoru
Favori Anime: bleach, fairy tail, hellsing

Animeyi izledim beğendim ama sonlara doğru Vincent'le aynı kafa karışıklığını yaşamaya başladım. Kim kimdi nerden gelmişti hepsi birbirine karıştı. :S Son iki bölümde zor toparladım :lol: . Seriye başlamamın asıl nedeni ise elbetteki Real Mayer. Karakteri biraz soğuk robot gibi ama dış görünüş süper. :kiss:
Resim Yüzyılın tekmesi
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
SilverMask
Yıldırım Gardiyanı
Yıldırım Gardiyanı

egenart yazdı:Animeyi izledim beğendim ama sonlara doğru Vincent'le aynı kafa karışıklığını yaşamaya başladım. Kim kimdi nerden gelmişti hepsi birbirine karıştı. :S Son iki bölümde zor toparladım :lol: . Seriye başlamamın asıl nedeni ise elbetteki Real Mayer. Karakteri biraz soğuk robot gibi ama dış görünüş süper. :kiss:
Asıl son bölüm aydınlanma hacı Vincet'in kendisini bulması ve gerçek gücünün ortaya çıkması..Mayer'i karıştırma :evil:
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
sansamp
Favori Manga: Naruto, Bleach, Beelzebub, Sun-ken Rock
Favori Anime: Naruto, Bleach, One Piece, Stein's Gate, Monster, Gintama, Another, Beelzebub, Tsuritama, Katanagatari, Bakemonogatari, Hellsing

Sonunu beğenmediğim, izlerken hep merakta bırakan ancak hiç bir şeyi açıklamayan anime..
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

Animeyi geçen bitirdim. İzlenilebilir. Şimdiden söyleyeyim ilk 14 bölüm bir bok anlamıyorsunuz. Bunu iyi bir özellik olarak söylemiyorum, çünkü işler hızlanmaya başlayana kadar bir çok kez bırakıp bırakmama arasında gidip geldim. Bir animede merak unsuru önemlidir, ancak bu kadar soru işareti insanı meraklandırmaktan çok canını sıkmaya başlıyor.

Bir de atmosferi var elbette. Sürekli var olan karanlık havası insanı yer yer daraltıyor. Bir de Pino'nun neşeli tavırları olmasa melankoliden çekilmeyecek düzeyde.

Felsefi açıdan çok fazla gönderme mevcut. Shinshen Subs'ın videolarından izlediğimden, her ne kadar felsefe bilgim olmasa da bu göndermeleri anlamak kolay ve bir o kadar şaşırtıcı oldu. Adamalar her bölümün sonuna ilgili göndermeleri yazıya dökmüşler.

Ancak ne var ki, bu animenin daha kısa olması gerektiğini düşünüyorum. 23 bölüm yerine 10-13 bölümlük bir sürede daha akıcı ve sürükleyici bir eser elde edilebilirdi. Kurgusu zaten müthiş ancak aktarımda sıkırtı var.

Not: Bu ana karakter bana nereden tanıdık geliyor diye düşündüm seri boyunca. Demin yabancı sitelerden birinde gördüm. Amy Lee imiş.

Edit: Seriyi sildim harddiskten. Kapladığı yere değer bulmadım.
► Spoiler Göster
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.

“Eski Anime Tanıtımları” sayfasına dön