Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Her türlü anime tanıtımlarınızı yapabilirsiniz.
callfuble
Favori Manga: .
Favori Anime: .

Code geass Resim 2006 yılında yayınlanan seri İçirō Ōkouçi tarafından yazılıp CLAMP grubu tarafından çizilmiştir. Yirmi Beşer olarak iki sezonu bulunuyor. İlk sezonuna buradan , ikinci sezonuna buradan ulaşılabilir.

Anime Britanya imparatorluğunun süper güç olduğu bir gelecekte geçiyor. Bu gelecekte savaşlar Knightmare denilen büyük robotlarla yapılıyor. Britanya Japonya’ya savaş ilan ediyor ve Japonya’da bu robotlar bulunmadığı için Japonya savaşı kaybediyor. Japonya bağımsızlığını kaybediyor ve 11. Bölge olarak anılmaya başlanıyor. Buradaki Japonlar 11 olarak sınıflandırılıyor ve 2. sınıf vatandaş muamelesi görüyor. Bir grup Japon Britanya’ya karşı terörist faaliyetlerde bulunsa da başarılı olamıyor.

Olaylar bir Britanyalı olan Lelouch’un tesadüf eseri karşılaştığı bir kızdan ‘Tanrıların Gücü ‘ olan Geass adındaki süper gücü almasıyla başlıyor. Bu güç , karşıdaki kişiye istediği şeyi yaptırmasına yarıyor. Lelouch bir terörist örgütün başına geçiyor ve Japonya’nın bağımsızlık mücadelesi başlıyor.

torrent olarak sezon 1 ve 2 :

http://kat.ph/code-geass-lelouch-of-the ... 69963.html

sezon 1 altyazı :

http://divxplanet.com/sub/s/185480/Code ... llion.html

sezon 2 altyazı :

http://divxplanet.com/sub/s/171394/Code ... on-R2.html

Karakterler ;

lelouch lamperouge

Serinin ana karakteri. Çok zeki ve strateji konusunda dahi sayılabilir. Death note sevenlerin hoşlanacağı bir karakter .

Resim

Suzaku Kururugi

Lelouch’un çocukluk arkadaşı ve Japonya’nın eski başbakanının oğlu. Knightmare kullanmakta çok yetenekli.

Resim

C.C

Seride uzun süre hakkında pek bir şey öğrenemediğimiz bir karakter. Lelouch’a geass gücünü veren bu abla pizzayı çok sevmesiyle ünlü.

Resim

Kallen Kōzuki

Lelouch’ a arkasından ölüme gidebilecek kadar sempati duyan bir Knightmare pilotu.

Resim

Charles zi Britannia

Ortalıkla pek görünmeyen Britanya’nın imparatoru.

Resim

Bunlarda bolca göreceğimiz Knightmare Frame’ler.

Resim
Resim
Resim
Resim

Bir yerden alıntı yapmadan aklımda kaldığı kadar yazdığım için yanlışlar olabilir.
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
romm
Favori Manga: Death Note, Naruto, Gantz, Ane Doki, Psyren
Favori Anime: Ergo Proxy, Code Geass, Death Note, Naruto, Guilty Crown

Mükemmel bir anime.Arkadaşın dediği gibi death note un zeka oyunlarını,güç dengelerini sevenler bunu da sever.En güzel yanı çoğu karakterin derinliğinin olup bu karakterlerin güzel bir şekilde işlenmesi.Zıtlıklar çok güzel şekilde verilmiş.Bir tarafın kötü veya bir tarafın iyi bir şekilde gösterilmesi yerine her durum kendi koşullarına göre değerlendirilip sunulmuş.Zaten can alıcı noktası bu.Çok fazla olay olmasına rağmen hikayede bunlar birbiriyle karışıp bir kaos yaratmıyor bu yüzden akıcılığını koruyor.Arkadaşlık,aşk,hırs,zeka,güç,ihtiras,entrika izleyin izlettirin.
kaan4259
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Rurouni Kenshin

Death note ile bir tutulmaması gereken anime. Death note'daki psikolojik ve akıl oyunlarının yarısı yoktur. Lelouch adlı karakter saat 5 yönüne 10 saniye saat 9 yönüne 30 saniye diyor neresinde akıl oyunu bunun.
callfuble
Favori Manga: .
Favori Anime: .

► Spoiler Göster
En son Shirohige tarafından 08 Oca 2015 19:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Spoiler
► Spoiler Göster
kaan4259

Benim yorumum bu. Finali sayesinde iyi bir seri olmuştur.
En son Celebhol tarafından 30 Oca 2013 00:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: .
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood,Naruto, Bleach, One Piece

Cidden çok çok iyi bir seri. Herkesin izlemesi gerek. Sizi bilmem ama ben Code Geassı Death Noteden daha çok daha fazla seviyorum.

@kaan4259
Hacı sen git baştan izle Code Geassı. Lelouch sadece "Saat 5 yönü 9 saniye vs." deseydi bunca insan DN ile aynı kulvarda yarışabileceğini söylemezdi o zaman.

@equando
Auahauheuahe :lol:
Resim
kaan4259

Ben hiç yapılmasa daha iyiydi diye getirmiyorum lafı. Death note ile aynı kulvarda değil bana göre. "Saat 5 yönü 9 saniye vs." ifadesi ise code geass stratejik yönetim var Death note gibi sırada ne yapıcaklar lan diye beklemiyorsun getirdim. Her savaşta robotu geliştiren kazanıyor falan filan.
Kullanıcı avatarı
Frostguard
Favori Manga: Bleach, Gamaran, Rain, Tower of God, Naruto, One Piece, One Punch Man, Tate no Yuusha no Nariagari.
Favori Anime: Bleach, One Piece, Hellsing Ultimate, Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu, One Punch Man, Overlord, Inuyashiki, Kobayashi-san Chi no Maid Dragon.

@kaan
Sen bence tekrardan izle seriyi.

@equando
Hacı sakin ol sende, bu kadar sinirlenmeye gerek yok :lol:
Resim

"Imprisoned for ten thousand years. Banished from my own homeland. And now you dare enter my realm? You are not prepared..."

[quote]"Great men are forged in fire, it is the privilege of lesser men to light the flame" - The Doctor[/quote]

[quote]"I'll be carrying nothing from Gontranno, but this lesson: Never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past, i'll never find peace here. So, i'll seek justice for myself. I'll choose... the truth i like.[/quote]
kaan4259

Kardeşim arşivde duruyor 20 defa izledim. Akıl oyunu yok mu yazdım. ''Death note'daki'' akıl oyunları yok yazdım. Demek istediğim nasıl anlaşılıyor çözemedim. Death note'daki diyorum akıl oyunu seviyesi olarak değil direk akıl oyunu olarak farklı. Zaten Death note'dan farklı olarak finaliyle toplamıştır ki kıyaslanıyordur.
Shirohige
Favori Manga: Tower of God, Bleach,
King of Hell
Favori Anime: Full Metal Alchemist Brotherhood,
Angel beats, Bleach,

Arkadaşların dediği gibi kesinlikle izlenmesi gereken bir anime.Birde sadece sonu güzel değil bütün bölümleri izlemeden ana fikri anlamak zor olur.Sonuçta netice kadar kullandığın yollarda önemli.

All heil Lelouch :)
Resim

“Eski Anime Tanıtımları” sayfasına dön