Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Vinland Saga 79 Tartışma / 80 Öngörü

Kilitli
Celebhol
Favori Anime: -

Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Bu haftaki ''Noel'in kökeni'' gündemi ile alakalı bir bölümdü. Aynı bu hafta tartışıldığı gibi ''Noel pagan geleneği midir, yoksa Hristiyanlık kökenli midir?'' gibi konularla alakalı diyaloglar vardı. Anlaşıldığı kadarıyla o geçiş döneminde büyük bir kültür çatışması olmuş, ki benim daha önce okuduklarıma göre bu kültür çatışması o kadar kuvvetiymiş ki, ortaçağda cadı veya büyücü avlarında yakılan kişiler aslında Hristiyanlıktan önceki çok tanrılı dinlere inanan kişilermiş. Bu bölümde de babasına incil okuyan adamın(şimdi adını tam hatırlayamıyorum), sonradan okuduklarına burun kıvırması da, bu geçişin bir anda olmadığının mangadan bir örneği olmuş. Hristiyanlıktaki teslis inancının bile çok tanrılı dinlerle karışmanın bir sonucu olduğunu göz önüne alırsak, bu manga tarihi sorgulatmak konusunda mükemmel iş yapıyor. Avrupa'nın karanlık çağ diyipte olmamış saymak istediği bir dönemin, günümüze tahmin ettiğimizden bile fazla etkisi var.
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.
Celebhol
Favori Anime: -

İşler iyice karışıyor. Thorfinn "Bir daha şiddete başvurmayacağım" dedi ama mutlaka birilerini dövecek, "Başkasını koruyunca şiddet olmuyor, amacı oluyor" türü bir şey der aynı babası gibi milleti öldürmeden dövüşür. Canute da iyice kafayı kırdı adam şizofren hayaller görüyor, şu esire n'olacak acaba? Adam çiftliğin sahibini öldürmeye kalkabilir. Sürüyle olacak şey var ^^
@Deathwing
Yorum atıver bir derken bu kadarını beklemiyordum valla :lol:
Kilitli

“Vinland Saga” sayfasına dön