Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Slam Dunk Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

Kullanıcı avatarı
iloque
Favori Manga: One Piece , Vagabond, Kingdom
Favori Anime: One piece

Çocukken ilk tvde çıktığı zamanlar Mitsui Hisashi hayranlığım sayesinde sanırım şutlarım hala iyidir. Benim ve pek çok kişinin basketbol oynama sebebi. Ozlil demiş zaten mangakası tartışma götürmeyecek bir usta. Karakterleri ise muazzam, hareketler gerçekçi değildir ama maçlar ve gidişat en azından çok gerçekçidir. Komedisi ve karakterleri muhteşem bir seri.
Hisashi adam gibi adam ama manga-ka ile arası bozuk. Yoksa şut kaçırmaması lazım :whistle:
@sakuragi
Hacı aile olaylarına ısrarla girmiyor adam. Kimsenin ailesini göstermemişti sanırım, o kadar ki babasının ölümü sikimden bir olayı desteklemekten başka bir şey için değildi.
Okunmama ihtimali yok, serinin bitimi başta çok saçma gelmişti bana ama sonra düşündüm, her takımın kainan gibi olduğu turnuvada ilk maçtan veya ikinciden olmadı üçüncü maçta elemesi ya da karakterleri aşırı geliştirmesi gerekecekti, bunu yapmak yerine güzel yerde bırakmış bence.
[thumbnail]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m609v ... r1_500.gif[/thumbnail]
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Sodakazam
Favori Manga: Slam Dunk, One Piece, Liar Game, Sun-ken Rock, Bakuman, 20th Century Boys, Veritas, Area no Kishi, Eyeshield 21, Kingdom
Favori Anime: Slam Dunk, FMA: Brotherhood, Hajime no Ippo, Death Note, TTGL, Giant Killing, Code Geass, Steins: Gate, GTO, Kaiji, One Outs, Hunter x Hunter, Major

Ben bir yerde şey olarak duymuştum, doğruluğu tartışılır. Bu adam basketbol maçları sırasında, şuttur, ribaunttur dribblingdir, bu tarz sahneleri hep en meşhur NBA karelerini hafiften de kopya ederek çiziyordu. Örneklerine rastlamışsınızdır orada burada. Bunlar yüzünden telif hakları nedeniyle NBA bunlara dava açmış ve bitirilmeye zorlanmış deniyor. Ne kadar doğrudur bilemem tabii...

Ama ben yine de çok çok iyi bir final olarak görüyorum bu manganın finalini.
Resim
-God Exists-
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Ciassou
Favori Manga: One Piece Slam Dunk
Favori Anime: Slam Dunk, City Hunter, Major, One Piece, Fma Brotherhood, Death Note, Great Teacher Onizuka, Hunter x Hunter

Yazmadan edemedim. Bırakın Kuroko no Basket Slam Dunk'dan daha iyi demeyi bu iki serinin ismini yan yana yazmak günahtır. Slam Dunk'a sadece bir basketbol, spor veya shonen animesi olarak bakanlar ise hata yapıyor. Basketbol sevmiyorum diye başlamamazlık yapmayın.
galeme
Favori Anime: .

Slam Dunk hakkındaki düşüncem: hımhımhımhımhımhım tensai baskettoman Sakuragi Hanamichi!
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Sodakazam yazdı:Ben bir yerde şey olarak duymuştum, doğruluğu tartışılır. Bu adam basketbol maçları sırasında, şuttur, ribaunttur dribblingdir, bu tarz sahneleri hep en meşhur NBA karelerini hafiften de kopya ederek çiziyordu. Örneklerine rastlamışsınızdır orada burada. Bunlar yüzünden telif hakları nedeniyle NBA bunlara dava açmış ve bitirilmeye zorlanmış deniyor. Ne kadar doğrudur bilemem tabii...

Ama ben yine de çok çok iyi bir final olarak görüyorum bu manganın finalini.
Öyle bir şey var yani... Shotouku Lisesi Bildiğin Chicago Bulls formalar çizimler Kainan-Lakers, Fujima'nın takımı adını unuttum Boston Celtics :D :D ... Hanamichi zaten Air Jordan giyiyor hatta muhabbeti dönüyor bir sürü...

Oyuncu etkilenimi olarak da

Akagi=David Robinson
Uozomi=Patrick Ewing
Miyagi=Kevin Johnson+Tim Hardaway+Isıah Thomas
Mitsui= Chris Mullin
Sakuragi=Dennis Rodman+Charles Barkley+Shawn Kemp
Rukawa= MJ+Kukoc
Sendoh= Magic Johnson+Lary Bird
Maki=Magic+Pippen
Fujima=Mark Price+John Stockton
Hanagata=Dave Cowens+Kevin McHale
Sawakita=Penny Hardaway

gerek çizimleri gerek oyun karakterleri olarak... (Sakuragi İstisnadır)

ama erken final sebebinin NBA olduğunu sanmıyorum..Tüm karakterleri üniversiteye geçirirdi oradada farklı isimler ve renkler kullanırdı(takım ve okul anlamında) Bence güzel finaldi. Fakat yine de 300+ bölümü hakeden bir Shounen olduğu kesin...
Resim
Acacia
Favori Anime: Cowboy Bebop

galeme yazdı:Slam Dunk hakkındaki düşüncem: hımhımhımhımhımhım tensai baskettoman Sakuragi Hanamichi!
Ara ara aklıma geliyor bu sahne. izleyecem diyorum ama hep unutuyorum. Pc başına geçince bu kez unutmam diye umuyorum. Baya hoşuma giden bir sahne. :lol:
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Konuyu Acacia'dan JiraiyaFlash'a verdim, tanimini da ekledi. Bu bolumde genel tartismaya devam edebilirsniz. Kendisine tekrardan tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

ugur_tatli yazdı: 30 Eyl 2017 21:57 Konuyu Acacia'dan JiraiyaFlash'a verdim, tanimini da ekledi. Bu bolumde genel tartismaya devam edebilirsniz. Kendisine tekrardan tesekkurler.
Teşekkürler bu jest için.

En sevdiğim manga (ve okuduklarım arasında 20th CB den sonra en iyi 2 diyebilecğeim bir yapım) olan Slam Dunk'ı sevenler ve de Kuruko no Fan Girl Base serisini gömmek isteyenleri bekleriz :D
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

3-4 yıl önce biraz saçmalamış olsamda Slam Dunk hala gözümde boktan bir seri.

HATERS GONNA HATE EHEHEHEHE

Şaka bir yana seriyi sevmememin nedeni Slam Dunk'tan önce Slam Dunk tarzında bir sürü anime bitirmiş olmam. Bu akımı başlatan seri olmasına rağmen ben onu daha sonra izlediğim için bir anlamı kalmıyor. :P Daha önce 100'lerce kez gördüğüm klişelerin 1 seride toplandığını görünce kusasım geldi.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

_[Emre]_ yazdı: 30 Eyl 2017 22:05 3-4 yıl önce biraz saçmalamış olsamda Slam Dunk hala gözümde boktan bir seri.

HATERS GONNA HATE EHEHEHEHE

Şaka bir yana seriyi sevmememin nedeni Slam Dunk'tan önce Slam Dunk tarzında bir sürü anime bitirmiş olmam. Bu akımı başlatan seri olmasına rağmen ben onu daha sonra izlediğim için bir anlamı kalmıyor. :P Daha önce 100'lerce kez gördüğüm klişelerin 1 seride toplandığını görünce kusasım geldi.
Slam Dunk yapıldığında onlar henüz klişe değildi. Ayrıca Klasik ile Klişe arasında ki ayrımı yapmak gerek. Fakat dediğin gibi spor animeleri formüle edilmiş şeylerdir çok izlediysen kasabilir gerçekten. Yine de "boktan" demek ? biraz fazla
Resim

“Slam Dunk” sayfasına dön