Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Bleach Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

Bleach serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

*UnforgiveN* yazdı: 27 Ağu 2018 17:00
redstak yazdı: 25 Nis 2018 10:10 Üç büyük çöp arasında en büyük çöp olabilir.
Üç büyük manga serileri çöp değildir !. Bu serilerden biri olan Bleach de çöp değildir !. Yeni nesilin / Ergenlerin herşeye bok/çöp demesi ve değersizleştirmesi can sıkmaya başladı artık. Bütün hayatı boyunca oturup götünü kaşıyan veletlerin, uzun yıllar boyunca süre ve emek harcanın serilere ve buna benzer olgulara karşı olan değersizleştirme olayı kabak tadı vermeye başladı.

Bleach serisi bu sitede en çok eleştirilen yerden yere vurulan serilerinin başında gelir ama eleştiren insanlar belli bir mantık çerçevesinde eleştirir. Haklı ya da haksız olmaları önemli değil. Neyse çok uzatmayacağım.

Neye göre ergen dedin neye göre götünü kaşıyan velet dedin daha tanımadan. Şu işe bak tanımadığım birisi kesin ergendir kesin götünü kaşımaktan başka bir şey yapmamıştır de gitsin. Sorsak ne yaptın ne gibi bir meziyetin var da beni tanımadan bunu diyebiliyorsun.

Bir işe emek verilmesi onun çöp olduğu gerçeğini değiştirmez. Bunu da gerçekten emek verilen bir sektörde çalışan, çalışmış birisi olarak diyorum. Yaşın kaç bilmiyorum ama biraz çalışmış olsan sırf emek verildi diye böyle salakça bir yorum atmazdın. Gerçi tanımadığın kişiye götünü kaşıyan velet dediğine göre eminim çok başarılı kariyer sahibi birisisin. Aksi halde manyak olman veya bir göt yangının olması gerek bunu demen için.

Bok gibi hikaye yazarlığı yapan, tek vasfı şekil poz veren karakterler yaratmak olan, arka plan bile çizemeyen adamın bırakalım da serisi çöp olsun kaldı ki Jump bile dayanamadı siktir edip bitirdiler serisini. Adamın daha işine saygısı yok, sadece bir sayfaya kokoro, kalp yazan mangakanın serisi çöp oğlu çöptür
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

redstak yazdı: 27 Ağu 2018 18:07
redstak yazdı: 25 Nis 2018 10:10 Üç büyük çöp arasında en büyük çöp olabilir.
Üç büyük manga serileri çöp değildir !. Bu serilerden biri olan Bleach de çöp değildir !. Yeni nesilin / Ergenlerin herşeye bok/çöp demesi ve değersizleştirmesi can sıkmaya başladı artık. Bütün hayatı boyunca oturup götünü kaşıyan veletlerin, uzun yıllar boyunca süre ve emek harcanın serilere ve buna benzer olgulara karşı olan değersizleştirme olayı kabak tadı vermeye başladı.

Bleach serisi bu sitede en çok eleştirilen yerden yere vurulan serilerinin başında gelir ama eleştiren insanlar belli bir mantık çerçevesinde eleştirir. Haklı ya da haksız olmaları önemli değil. Neyse çok uzatmayacağım.

Neye göre ergen dedin neye göre götünü kaşıyan velet dedin daha tanımadan. Şu işe bak tanımadığım birisi kesin ergendir kesin götünü kaşımaktan başka bir şey yapmamıştır de gitsin. Sorsak ne yaptın ne gibi bir meziyetin var da beni tanımadan bunu diyebiliyorsun. Cevap gelir meçhul.

Bir işe emek verilmesi onun çöp olduğu gerçeğini değiştirmez. Bunu da gerçekten emek verilen bir sektörde çalışan, çalışmış birisi olarak diyorum. Yaşın kaç bilmiyorum ama biraz çalışmış olsan sırf emek verildi diye böyle salakça bir yorum atmazdın. Gerçi tanımadığın kişiye götünü kaşıyan velet dediğine göre eminim çok başarılı kariyer sahibi birisisin. Aksi halde manyak veya bir göt yangının olması gerek bunu demen için.

Bok gibi hikaye yazarlığı yapan, tek vasfı şekil poz veren karakterler yaratmak olan, arka plan bile çizemeyen adamın bırakalım da serisi çöp olsun kaldı ki Jump bile dayanamadı siktir edip bitirdiler serisini. Adamın daha işine saygısı yok, sadece bir sayfaya kokoro, kalp yazan mangakanın serisi çöp oğlu çöptür
/Off Topic
Ulan sen tanımadığın adama buradan saydırıken sorun yok öyle mi ? Hem de hiçbir emek vermeden illegal yollardan alınmış sitelerden okuyarak ? Sanırım türkçe bilgin de yetersiz ? Yazdıklarımda sana karşı kişisel herhangi birşey söylememişim. Sana karşı direkt olarak verdiğim tek cevap Bleach serisinin çöp olmadığıdır. Daha sonra senin yazdığın gibi internet ortamında bir sürü henüz ergenliğini atamamış, hayatın zorluklarını yaşamamış insanlar hemen herşeyi basit ve değersiz göstermesinden yakındım ve teşbihler kullandım o kadar. Sana ergensin gibi bir cümlem yok ama verdiğin cevap ne kadar düz düşünen bir insan olduğunu kanıtlıyor.

Birader o kadar saçmalıyorsun ki "Jump dayanamadı" dediğin seri 15 yıl sürdü :D 15 yıl hemen her hafta manga çizen adamın işine saygısı yokmuş ! Birader adam arka plan çizmek zorunda mı ? Neyse hacu daha da çok şey yazarım da hem off topic hem de kişisel boyuta ulaşmasını istemiyorum.

Bu arada 80'lerde doğmuş biriyim ve eğitim düzeyi fena olamayan bir kişiyim. Dünyanın gidişatını görebilen, tamamı ile her anlamda her şeyi tüketen bir insanoğlu görüyorum. Ve bunun sonucunda kaliteli hiçbir şey artık insanoğlu üretememeye başladı. Çünkü kimsenin artık sabrı yok. İnternet ortamının sağladığı müthiş bir linç kültürü oluştu. O yüzden emek olan herşey asla çöp değildir ! Tekrar söylüyorum konuyu kişisel olarak algılamamanı istiyorum çünkü seninle ilgili bir problemim yok. Seni tanımadığım için zaten seninle ilgili bir yorumda bulunmadım. Biraz düşünürsen ne demek istediğimi anlarsın.

Off Topic/

Bleach manga dünyasında yokluğu özlenen ve hissedilen bir seridir bence.
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak

*UnforgiveN* yazdı: 27 Ağu 2018 21:06
redstak yazdı: 27 Ağu 2018 18:07

Neye göre ergen dedin neye göre götünü kaşıyan velet dedin daha tanımadan. Şu işe bak tanımadığım birisi kesin ergendir kesin götünü kaşımaktan başka bir şey yapmamıştır de gitsin. Sorsak ne yaptın ne gibi bir meziyetin var da beni tanımadan bunu diyebiliyorsun. Cevap gelir meçhul.

Bir işe emek verilmesi onun çöp olduğu gerçeğini değiştirmez. Bunu da gerçekten emek verilen bir sektörde çalışan, çalışmış birisi olarak diyorum. Yaşın kaç bilmiyorum ama biraz çalışmış olsan sırf emek verildi diye böyle salakça bir yorum atmazdın. Gerçi tanımadığın kişiye götünü kaşıyan velet dediğine göre eminim çok başarılı kariyer sahibi birisisin. Aksi halde manyak veya bir göt yangının olması gerek bunu demen için.

/Off Topic
Ulan sen tanımadığın adama buradan saydırıken sorun yok öyle mi ? Hem de hiçbir emek vermeden illegal yollardan alınmış sitelerden okuyarak ? Sanırım türkçe bilgin de yetersiz ? Yazdıklarımda sana karşı kişisel herhangi birşey söylememişim. Sana karşı direkt olarak verdiğim tek cevap Bleach serisinin çöp olmadığıdır. Daha sonra senin yazdığın gibi internet ortamında bir sürü henüz ergenliğini atamamış, hayatın zorluklarını yaşamamış insanlar hemen herşeyi basit ve değersiz göstermesinden yakındım ve teşbihler kullandım o kadar. Sana ergensin gibi bir cümlem yok ama verdiğin cevap ne kadar düz düşünen bir insan olduğunu kanıtlıyor.

Birader o kadar saçmalıyorsun ki "Jump dayanamadı" dediğin seri 15 yıl sürdü :D 15 yıl hemen her hafta manga çizen adamın işine saygısı yokmuş ! Birader adam arka plan çizmek zorunda mı ? Neyse hacu daha da çok şey yazarım da hem off topic hem de kişisel boyuta ulaşmasını istemiyorum.

Bu arada 80'lerde doğmuş biriyim ve eğitim düzeyi fena olamayan bir kişiyim. Dünyanın gidişatını görebilen, tamamı ile her anlamda her şeyi tüketen bir insanoğlu görüyorum. Ve bunun sonucunda kaliteli hiçbir şey artık insanoğlu üretememeye başladı. Çünkü kimsenin artık sabrı yok. İnternet ortamının sağladığı müthiş bir linç kültürü oluştu. O yüzden emek olan herşey asla çöp değildir ! Tekrar söylüyorum konuyu kişisel olarak algılamamanı istiyorum çünkü seninle ilgili bir problemim yok. Seni tanımadığım için zaten seninle ilgili bir yorumda bulunmadım. Biraz düşünürsen ne demek istediğimi anlarsın.

Off Topic/

Bleach manga dünyasında yokluğu özlenen ve hissedilen bir seridir bence.
Konu Dışı

Çevir lafı. Alıntıladığın kişi benim o kitleye beni de sokuyorsun. Bence sen Türkçe nedir, nasıl iletişim kurulur bir öğren. Ayrıca bak yine bilmeden konuşuyorsun hiç emek vermeden illegal yollardan okuyarak diyerek. Mangayı alıp almadığımı nereden biliyorsun, nasıl böyle yargıda bulunabiliyorsun. Neyse sonra bana diyorsun Türkçe'yi bilmiyorsun diye.
Bir sayfaya sadece bunu yazan adamın gerçekten işine saygısı olmalı.
Resim

Haftalık çıkarması ile işine olan saygısı ne alaka. Her çalışan her gün işe gidiyor, insanların işi o zaten çalışmak bir zahmet haftalık çıkarmak istediği seriyi her hafta çıkarsın adamın görevi bu Bir sayfaya sadece bunu yazan adamın gerçekten işine saygısı olmalı.

Ayrıca Bleach serisini bitiren Jump dergisidir. Bleach serisini yani erken bitirmek zorunda kaldı çünkü dergi artık dayanamadı adama.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Beyler lütfen olayı kişisel tartışmaya çevirmeyin, herhangi bir ceza vermiyorum çünkü geç müdahalede benim de payım var. Unutmayın ki bir manga serisi, bunun üstüne birbirinizi kırmaya değmez, şurada üç beş kişiyiz.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
*Naruto
*Bleach

Bakınız: Marcel Duchamp - Dadaizm - "Pisuvar". - " Bisiklet Tekerleği"

Sana tavsiyem git biraz sanat tarihi oku. Belki herşeye bu kadar yüzeysel yaklaşmaktan birazcık da olsa vazgeçersin :).

Tebrik ederim kardeşim. 2001 den beri Jump dergisini her hafta almak büyük iş. Engin japoncandan faydalanmak isteriz. Ha bu arada Mangastream/Mangareader gibi sitelerin linkini burda paylaşmayaydın iyiydi ;) .

@Uğur_Tatlı

Kardeşim kusura bakma mecburen off topic'e kaçmak zorunda kaldım. Sembolik olarak 1 haftalık ban atabilirsin. Sitenin kurallarına herkes saygı duymak zorunda. Gelecek cezaya razıyım. Gönül kırgınlığım yoktur. MangaTürk ahalisini severim. Boşuna 5 yıldır zaman harcamadım buraya :).

Kişisel düşüncem Bleach en iyi mangalardan biridir. Kubo'nun yaptıklarına saygım vardır.
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak

Neyse
En son redstak tarafından 27 Ağu 2018 22:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
*Naruto
*Bleach

Hay elimi sikseydim de cevap vermeyeydim. Oğlum cins misin sen ? Değişik misin amk ? Demagoji yaparak çocuk kandırdığını mı sanıyorsun ? Hala ergen ergen cevaplar vermeye devam ediyorsun. Utanmadan bir de bölümün sanat tarihi diyor. La sana göre Duchamp'ın pisuvarı da sanata saygıszlık o zaman ? Adam pisuvarı almış aha da bu sanattır diyor diyorum. Sen de gelip Kubo'nun bir sayfasını gösterip la bu adamın işine saygısı mı var diyorsun. Ulan sinirden kendimi sikecem sanat tarihi okumuş adam bu kadar sığ cevap verir mi ? 15 yıldır süren bir çizimi/hikayeyi sadece çöp olarak nitelendirebilir mi ? Kelime dağarcığın bu kadar mı birader senin ? Ben de Türkiye'nin en iyi mühendislik üniversitelerinden birinden mezunum. Ne mezun adamlar gördüm mühendisliğin m sinden anlamazlar. Geç o işleri.
Hayır ısrarla sana ve dolayısı ile burayı okuyacaklara bişey anlatmaya çalışıyorum ama nafile. Sana karşı kişisel bir sorunum yok diyorum. Verdiğin cevap herşeyi küçümseyen ergenler gibi diyorum konuyu getirdiğin yere bak ! Göt kalmak gibi nahoş kelimeler kullanıyorsun bir de ! Tamam amk göt oldum. Mutlu oldun mu şimdi ?

Uğur sınırsız banla beni de rahat edeyim. Şimdi neden uzun süre siteye ara verdiğimi iyice hatırladım. 15 yıl süren bir seriye adamlar zor dayandı seriyi bitirdi diyen biri ile tartışmaya çalışan bende kabahat amk.
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak

Anka24 yazdı: 21 Haz 2017 15:45 Gözümde her zaman dünyanın en berbat mangası olarak kalacak. Çöp.
Pek katılmam bu kişiye ama durum böyle. Zamanında severek okuduğum bir seri için diyorum. Çöp bir seridir berbattır. Hikaye, kurgu zaten zayıf. Çizimler desek karakter dizaynı dışında kötü. En öne çıkan yanı karakterler; onda da gelişen tek şey kıyafetleri seride neredeyse karakter gelişimi sıfır. İchigo'dan daha çok lise arkadaşları gelişti bu seride.

Kimse de kimseye bir şey anlatmak zorunda kalmasın kimsenin öyle misyonu yok. Triplere girmeye yok size bir şey anlatıyorum diye. Bir seriye çöp dedik diye ve beğenmedik diye o seri değersiz hale gelmez.
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Hala aynı düşünüyorum ancak bir şeyi düzelteyim mesajımın, en berbatı Fairy Tail :lol: Bleach 3-4 tık daha iyi.
En son Anka24 tarafından 28 Ağu 2018 05:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Bleach'ın şu an önümüze konulan Black Clover, Nanatsu No Taizai ve Boku No bilmem bok denilen serilerden daha iyi olduğu kesin. En azından karakter yaratmayı becerebiliyor amcam. Ha gerçi Bleach'ı yukardaki 3 seriyle yan yana koymak bile hata. Fairy Tail bile öper bu 3 seriyi.

Ayrıca iş Aizen'de bitiyorsa bu gözler Naruto'da Madara'nın nasıl madara edildiğinide gördü arkadaşlar. Serinin bitmesine sayılı bölüm kalmış yumurtadan yeni ve hiç ilgi çekici olmayan bir karakter çıkarıyor mangaka. Cık cık cık. Tobi=Obito olayını hiç girmiyoruz zaten.

“Bleach Genel” sayfasına dön