Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

MangaTürk Chat

Bu forum ciddi olan ve Anime/Manga haricinde her türlü tartışma konusu içindir Anime ve Mangadan uzak durun...kendinizi derin ve anlamlı sohbette bulun.
Kullanıcı avatarı
teddybear01
Favori Manga: Vagabond, Slam Dunk, Watashi-tachi no Shiawase na Jikan, Lovely Complex,TWGOK, Shigatsu wa Kimi no Uso
Favori Anime: Samurai X, Cowboy Bebop, Steins; Gate, Code Geass, FMA:B, Zankyou no Terror, NGE, NHK ni Youkoso, Tatami Galaxy
İletişim:

_[Emre]_ yazdı: 23 Eki 2018 20:08
teddybear01 yazdı: 23 Eki 2018 18:36 Tokyo Ghoul'dan "nefret" edilmesinin nedeni ne kaneki ken ne de başka bir karakter. Serinin aslının psikolojik korku/gerilim olup gerek çizimler gerek hikayeler ile çok iyi bir atmosfer yaratırken ve genel olarak karakter gelişimini odaklanırken, serideki bu öğelerin tamamının anime adaptasyonlarında atılması.
İlk başta serinin üç anime adaptasyonu da mangadaki karakter gelişimi, atmosfer kurumu, hikaye detayları vb yi atlayarak hikayeyi basit bir şekilde, aksiyon odaklı ve daha küçük kesime de hitap eder şekilde sunuyor. Şu an daha 3. sezonu bitirmedim ama izlediğim yere kadar buna rağmen Tokyo Ghoul'un İlk ve Üçüncü sezonları ortalama üstü-iyi bir supernatural - shounen animesi olmayı başarıyor, çıktığı sene çok popüler olması da bunun destekçilerinden birisi. Serinin nefret edilmesindeki en büyük sorun ise serinin ikinci sezonunun büyük ihtimal anime tarihindeki en kötü adaptasyonlardan biri olması. Manga versiyonunda mantık yapan, animeye göre çok daha kompleks, çok daha karakter gelişimi ve atmosfer sunan, seriyle ilgili bir çok daha detay veren ve bir çok soruyu cevaplayan ve uzun bir kısım yerine inanılmaz boktan bir hikayeye, karakterlere sahip olan mangayla tek ortak noktası dövüş sahneleri olan ve onları bile doğru sırada ve contexte veremeyen, inanılmaz çabuğa getirilmiş çöp anime olması ki şirkette bunun farkında, üçüncü sezonda Tokyo Ghoul:RE'nin hikayesini alıp ikinci sezonda olanları non-cannon yaptılar. Ha, üçüncü sezon bir baş yapıt mı oldu, hayır, izlediğim yere kadar her iki sezon gibi çok hızlı olup bir çok detayı atlamıştı.

Ayrıca bunun üstüne belki de dediklerimden daha büyük bir etken olan ve tamamen animeden veya mangadan alakasız olan anime hipsterlığı/elitistliği ve circlejerk'ü etkisi var. O kadar kötü ikinci sezondan sonra herkes "ikinci sezon kötü" diye diye denilen şey "tokyo ghoulun animesi çok kötü"ye o da "tokyo ghoul kötü"ye döndü. Millet elitist durmak veya anime toplumunda kabul görmek için birbirine 31 çekerken daha tokyoo ghoulun animesini izlemmemiş insanlar animesini kötülemeye, mangasını okummayanlar tüm medyumdaki hallerini kötülemeye başladı

Edit: Ayrıca, anime adaptasyonunu yapanlar ne kadar uğraşırsa uğraşsın gerek Tokyo Ghoul, gerek Litchi Light Club, gerek de bu türün en büyük yazarı olan Junji Ito'nun yayınları olsun manga medyumunun sunduğu etkiyi yakalayamıyorlar.

Bkz:(Aşşağıdaki resimler TG:RE'nin mangasından spoiler içeriyor)
► Spoiler Göster
İlk sezonun finalinde seriyi Kaneki'den nefret edip bırakarak çürüttüğüm önerme. :D Şunu da ekleyeyim ben Tokyo Ghoul'un ilk sezonunu güncel takip ettim. Yani başlamadan önce seriye karşı bir ön yargım vs yoktu. Hatta foruma açılan konuya da ilk yorumu ben yazmışım. "Bu senenin muhtemelen en iyisi olacak" demişim birde amk. :lol:

viewtopic.php?f=87&t=11477&sid=33a1ce67 ... 4e91482383
Bir fikir ile benim fikrimi çürütmek güzelmiş de tam okusan ilk sezona karşı eleştirim olduğunu da görürsün. Karakter gelişimi odaklı psikolojik-korku/gerilim olan bir seriyi daha shounen kesime hitap etme çabasında bir anime bölümüne 7 manga bölümü sıkıştırıp, detayları atlarsan, karakterleri oturtmak için kullanacağın zamanı full aksiyona harcarsan eninde sonunda sunduğun karakterin yaptıklarına, tepkilerine anlam verilmeyen, sinir bozucu ve jenerik bi karakter olması normal.

Ha, ben ilk sezonda bu kadar ekstrem noktaya gittiğini düşünmüyorum, vay bravo da demedim ama bi mirai nikki gibi de hissetmedim; bana göre bu 2. sezonda karaktere ters ve salakça şeyler yaptırıp bir sebep ve karakterin yaşadıklarına bir arka plan vermeyi üstüne de emo emo davrandırınca oldu.

Ayrıca, plug-in gibi olacak ama; başka serilerde inanılmaz sinir bozucu veya jenerik bulacağın karakter tiplemelerin tüm klişelerinin yıkılıp yerine tam tersine bir anime serisinin sunduğu, karakterlerin arka planlarıyla seri boyunca geçirdikleri olayların psikolojik durumlarına etkisini ve karakterlerin gelişimini etkilemesini en derin şekilde sunan anime serisidir NGE. İzleyin, izletin. :laugh:
I think it's time we blow this scene. Get everybody and stuff together.
OK.
Resim
3 2 1
Let's jam!
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun!
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

redstak yazdı: 29 Eki 2018 12:40 Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun!
Resim

Cumhuriyet bayramımızı kutlarım ben de, umarım Cumhuriyet'in bir sonraki yılında üstte attığım it oğlu itlerden kurtuluruz.
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak

Outlaw yazdı: 29 Eki 2018 13:15
Resim

Cumhuriyet bayramımızı kutlarım ben de, umarım Cumhuriyet'in bir sonraki yılında üstte attığım it oğlu itlerden kurtuluruz.
Böylerini acımadan işkence yapacaksın. Net orospu çocukları özellikle şu Fatih Tezcan gibiler bir elime düşse. Bir de kürt haklarını korumak ayağına pkk seviciliği yapan şerefsizleri.

Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

redstak yazdı: 29 Eki 2018 13:58
Outlaw yazdı: 29 Eki 2018 13:15
Resim

Böylerini acımadan işkence yapacaksın. Net orospu çocukları özellikle şu Fatih Tezcan gibiler bir elime düşse. Bir de kürt haklarını korumak ayağına pkk seviciliği yapan şerefsizleri.

Resim
Ya bu Fatih Tezcan gibilerin bir de üniversitelerde kafa siken versiyonları var. Yok uç beyiyiz, yok reisiz, yok göt beyiyiz diye gezen itler var, onlar işte başlarına gelen her şeyi hak ediyor.

Kafayı yememek elde değil mk ülkesinde.
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

İyiki ad hominem diye bir şey öğrendi insanlar. Öbür türlü bazı solcuların bunu yazmadan cümle kurması imkansız hale gelirdi. Sıkıştın mı ? Karşılık mı veremiyorsun ? Yada ezberin mi bitti ? Yaz gitsin karşı tarafa "ad hominem" diye olsun bitsin.
Kullanıcı avatarı
redstak

Ryuuma yazdı: 30 Eki 2018 15:34 İyiki ad hominem diye bir şey öğrendi insanlar. Öbür türlü bazı solcuların bunu yazmadan cümle kurması imkansız hale gelirdi. Sıkıştın mı ? Karşılık mı veremiyorsun ? Yada ezberin mi bitti ? Yaz gitsin karşı tarafa "ad hominem" diye olsun bitsin.
Bu yazdığını her zaman diyorum. Bunu yazan tipler de aynı tipler, ayrıca çoğu ne demek onu bile bilmiyor.
En son redstak tarafından 31 Eki 2018 11:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

Ad honinem ne la
Resim
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

Outlaw yazdı: 30 Eki 2018 16:02 Ad honinem ne la
Kişinin argümanı yerine bizzat kişiye saldırmak.

- Bence X'in yaptığı doğru değildi.

- Sen ne anlarsın bundan sen de Z yapmadın mı?
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

redstak yazdı: 30 Eki 2018 15:56
Ryuuma yazdı: 30 Eki 2018 15:34 İyiki ad hominem diye bir şey öğrendi insanlar. Öbür türlü bazı solcuların bunu yazmadan cümle kurması imkansız hale gelirdi. Sıkıştın mı ? Karşılık mı veremiyorsun ? Yada ezberin mi bitti ? Yaz gitsin karşı tarafa "ad hominem" diye olsun bitsin.
Bu yazdığını her zaman diyorum. Bunu yazan tipler de aynı tipler, ayrıca çoğu ne demek onu bile bilmiyor diyor.
Burada solu boklama çabasında değilim sadece verdiğim örnek onlarda bolca var. Yoksa tartışma konusunda genel olarak ülkece halimiz ortada. Fakat sağ taraf yanlı basından veya kahvede okey masasında duyduklarını tekrarlarken, kendilerini daha "eğitimli" sanan solcular ise işine gelen bir kaç yanlı kitabı okuyup, okuk kantininde duyduklarını tekrarlıyorlar.

Ama sorsan hepsi sorgulayan, araştıran bireyler. Yersen. Ve işin daha komiği hepside ezbere tekrarladıkları cümlelerin ilk kez kendilerinden çıktığını sanmaları. Halbu ki 50 yıldır ayı şeyler.

“Salon” sayfasına dön