Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece 939 Tartışma / 940 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı

Bölümü nasıl buldunuz

İyi
3
75%
Orta
1
25%
Kötü
0
Oy yok

Toplam oy: 4
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Resim
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Kaido'yu Luffy'ye indirtecek :D
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Momo'nun kız kardeşi acaba ne işe yarayacak, eklendiyse bir sebebi vardır diye düşünüyorum ama normal bir kıza benziyor.
Ben savaşçının kızıyım ağlayamam dediği an komikti baya. :D

Luffy de bu işin sonunda busoshoku power upi alacak ama Kaidou'yu yenmeye yetmez sanıyorum, aradaki güç farkı çok büyük.
byakusharinnegan
Favori Anime: naruto

Luffy’nin eksiği hep armamentti. Daha önce de yazmıştım p-up alacaksa artık armament olmalı ama ben de sanmam yeteceğini.

Şimdiye kadar belli bi lige hiç yetmedi luffy’nin armamenti. Cracker’in bisküvisine g3 yetmedi, dof g2 yediğinde işlemiyor, katakuriye vurunca kendi eli acıyor.
Armamenti bu ligin seviyesine çıksa zaten meyvesiyle hayvani bi lige çıkacak saldırı kuvveti.

Kenbunshokusu muhtemelen sağ kollar arasında en iyisinin seviyesinde. Armamenti de öyle olursa (queen veya king seviyesi) gear 4 sayesinde kaido’ya zarar verecek seviyeye çıkar. Meyve uyanışı da yaparsa yonkou ligine çıkar artık.

Zaman atlaması olmadan yonkou seviyesine çıkması zaten her şekilde saçma olacaktı. Bari her arc yeni gear uyduracağına haki geliştirsin artık.

Luffy’nin kendi dövüşmeden düşmanı 2 kere dedeye dövdürmesi güzeldi. Geleceği görmeyi iyi kullanıyor. Konuşmalarda da kullansa keşke katakuri gibi.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Bu çocuğun daha çok ekmek yemesi gerek. Burada geleceği görme muhabbetini aktif bir şekilde kullanabildiğini gördük. Bunun da meali kısaca; Kaido buna öyle bir hızla vurmuş ki, bizimki ne olduğunu anlamadan tek yemiş. Armamenti geliştirip Kaido'ya zarar verebilecek seviyeye gelse bile bunun için Kaido'nun dövüşe sarhoş başlaması lazım. :D
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

► Spoiler Göster
Ulan korsanfanda, Hyo'nun şu sözünden Zoro, Crocodile'ı yener sonucunu çıkartıyorlar ya birşey demiyorum ben. Tamam Mr1'i kesen Zoro'nun '' Silahlanma '' hakisine vurgu var '' Anlık haki '' , ama yinede tüm bunlar Crocodile'ı yenebileceğini mi gösteriyordu?

Artık şu anlaşılsın, Zoro hiçbir zaman bir arc'ta Luffy'nin dövüştüğü kişiyi yenemez ( Ciddi rakipler için söylüyorum ) . Bir ara Yeti Cool kardeşlere bile yenilmişti yani düşünün, 20 milyon ödüllü adamlar bunlar :D

''Bir kağıdı bile kesmeyen ama keskin şeyi kesen şey ''. Doğru bu haki idi ama şunu söyliyim Luffy'nin final saldırısı çok daha güçlüydü ( Storm )

Ayrıca şunuda ekliyim alabasta arc'ında herkes toplanıyor ve tayfa aynen şunu diyor '' Onu sen yenemezsen kim yenecek? '' diyor. Bu bile mangaka ağzından sonucu gösterir. Crocodile, Zoro'yu o arc sikine takmazdı.
► Spoiler Göster
Zoro'nun kendisi bile '' Göster ona günü Luffy '' diyor. Zoro yeneceğini bilse hiç durmazdı, üstüne Croco'nun köpeği olan Daz'ı bile çok çok zorlanarak yenmişken.

Bunlar korsanfanda Croco'yu geyik malzemesi yapanlara gelsin. Net olan şeyleri değiştirecekler aklı sıra.
Matrim
Favori Manga: OnePiece,Bleach,Naruto
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Code geass

alacağı armament power up ile sanırım sadece Kaido'ya karşı daha uzun süre dayanabilir ama kazanması için yeterli olmayacaktır ama BigMom'da var işin içinde Kaido ile yüz yüze gelecek gibi duruyor o yüzden fazla dert değil.

Kaido'yu yenebilmesi için hem hakide ustalaşması hem de meyveyi uyandırması gerekiyor. Zaten Kaido'yu yendiği taktirde en üst lige ulaştı demektir. Bundan sonra One Piece'nin son aşamasına girmiş olacağız.
Kullanıcı avatarı
urux
Favori Manga: One piece, Naruto, Bleach.
Favori Anime: One piece, Naruto, Bleach.

_[Emre]_ yazdı: 12 Nis 2019 15:59 Bu çocuğun daha çok ekmek yemesi gerek. Burada geleceği görme muhabbetini aktif bir şekilde kullanabildiğini gördük. Bunun da meali kısaca; Kaido buna öyle bir hızla vurmuş ki, bizimki ne olduğunu anlamadan tek yemiş. Armamenti geliştirip Kaido'ya zarar verebilecek seviyeye gelse bile bunun için Kaido'nun dövüşe sarhoş başlaması lazım. :D
Geleceği görmesi için sakin olması gerekiyor.
Kaido ile dövüşürken sinir patlaması yaşıyordu. Tayfasına saldırdığı için. Doğal olarak gelişi göremedi.
Opensource forever
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Luffysan yazdı: 12 Nis 2019 16:49
► Spoiler Göster
Ulan korsanfanda, Hyo'nun şu sözünden Zoro, Crocodile'ı yener sonucunu çıkartıyorlar ya birşey demiyorum ben. Tamam Mr1'i kesen Zoro'nun '' Silahlanma '' hakisine vurgu var '' Anlık haki '' , ama yinede tüm bunlar Crocodile'ı yenebileceğini mi gösteriyordu?

Artık şu anlaşılsın, Zoro hiçbir zaman bir arc'ta Luffy'nin dövüştüğü kişiyi yenemez ( Ciddi rakipler için söylüyorum ) . Bir ara Yeti Cool kardeşlere bile yenilmişti yani düşünün, 20 milyon ödüllü adamlar bunlar :D

''Bir kağıdı bile kesmeyen ama keskin şeyi kesen şey ''. Doğru bu haki idi ama şunu söyliyim Luffy'nin final saldırısı çok daha güçlüydü ( Storm )

Ayrıca şunuda ekliyim alabasta arc'ında herkes toplanıyor ve tayfa aynen şunu diyor '' Onu sen yenemezsen kim yenecek? '' diyor. Bu bile mangaka ağzından sonucu gösterir. Crocodile, Zoro'yu o arc sikine takmazdı.
► Spoiler Göster
Zoro'nun kendisi bile '' Göster ona günü Luffy '' diyor. Zoro yeneceğini bilse hiç durmazdı, üstüne Croco'nun köpeği olan Daz'ı bile çok çok zorlanarak yenmişken.

Bunlar korsanfanda Croco'yu geyik malzemesi yapanlara gelsin. Net olan şeyleri değiştirecekler aklı sıra.
Hayır göstermiyor. Zoro'un o anlık çıkardığı bir şey ki sadece çeliği kesmek için. Bu gidip kumu kesebilir demek değil. Orada çıkardığı bencede bir nevi haki de olsa esasen gerçek anlamı ile kullanamıyor.

Fakat bu demek değil ki Croc'u yenemez. Luffy'de iki kere yenildi. Ve kuma zarar veremedi. Yani hakilik bir durumu yoktu sadece antisini kullandı. Zoro'un da antisini kullanmamak için bir nedeni yok. Ha yener mi yenemez mi orasını bilemem. En fazla olasılıkları tahmin edebiliriz. Çünkü olay bütünüyle Croc'u ıslatıp kesmesinde. Bunları yapamaması için bir neden yok. Ama bu demek değil ki başarabilir.

Zoro gayette Luffy kadar güçlü bir karakter. Bunun aksini gösteren hiç bir şey olmadı. Ha Zoro Luffy'in her rakibini yenebilirmiydi ? Hayır. Misal Enel'i siktin sene yenemezdi çünkü logia. Kumu kesebilse zaten gider onuda keserdi.

Ama gel gör ki Croc'un köpeği dediğin Daz'ı Luffy'de orada siktin sene alamazdı. Ne yapacak sabaha kadar yumruk sallayıp adama ?

Şimdi gelelim en son attığın resime. Birincisi orada "Sen yenemezsen kim yenecek" lafını sadece Ussop söylüyor. İkincisi ve en önemlisi Zoro'un lafı yanlış çeviri. Ne yazık ki ilk zamanlarda OP çevirilerinde böle biraz sallama işler mevcut. Yu madafakır = Lanet olsun gibiydi biraz.

Yani '' Göster ona günü Luffy '' demiyor "Acele et (oyalanma)" diyor.

Hatta üşenmedim gittim İspanyolca çeviriye baktım orada da aynısını diyor. Neden yaptım dersen çünkü boş vaktim var :D
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Anime: One Piece

Ryuuma yazdı: 12 Nis 2019 23:36
Luffysan yazdı: 12 Nis 2019 16:49
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster

Hayır göstermiyor. Zoro'un o anlık çıkardığı bir şey ki sadece çeliği kesmek için. Bu gidip kumu kesebilir demek değil. Orada çıkardığı bencede bir nevi haki de olsa esasen gerçek anlamı ile kullanamıyor.

Fakat bu demek değil ki Croc'u yenemez. Luffy'de iki kere yenildi. Ve kuma zarar veremedi. Yani hakilik bir durumu yoktu sadece antisini kullandı. Zoro'un da antisini kullanmamak için bir nedeni yok. Ha yener mi yenemez mi orasını bilemem. En fazla olasılıkları tahmin edebiliriz. Çünkü olay bütünüyle Croc'u ıslatıp kesmesinde. Bunları yapamaması için bir neden yok. Ama bu demek değil ki başarabilir.

Zoro gayette Luffy kadar güçlü bir karakter. Bunun aksini gösteren hiç bir şey olmadı. Ha Zoro Luffy'in her rakibini yenebilirmiydi ? Hayır. Misal Enel'i siktin sene yenemezdi çünkü logia. Kumu kesebilse zaten gider onuda keserdi.

Ama gel gör ki Croc'un köpeği dediğin Daz'ı Luffy'de orada siktin sene alamazdı. Ne yapacak sabaha kadar yumruk sallayıp adama ?

Şimdi gelelim en son attığın resime. Birincisi orada "Sen yenemezsen kim yenecek" lafını sadece Ussop söylüyor. İkincisi ve en önemlisi Zoro'un lafı yanlış çeviri. Ne yazık ki ilk zamanlarda OP çevirilerinde böle biraz sallama işler mevcut. Yu madafakır = Lanet olsun gibiydi biraz.

Yani '' Göster ona günü Luffy '' demiyor "Acele et (oyalanma)" diyor.

Hatta üşenmedim gittim İspanyolca çeviriye baktım orada da aynısını diyor. Neden yaptım dersen çünkü boş vaktim var :D
Resmi '' Viz '' çevirisine göre çeviriyorlarmış yalnız '' Mangadenizi '' . Yani resmi çeviri oradakiler.

Luffy çeliği kırabilecek yumruklara ve dövüş gücüne sahipti zaten. Orjinal çeviriye göre '' Viz '' çevirisine göre Don Krieg'ın zırhı '' Özel bir çelikten '' yapılma imiş. Yani Luffy daha doğu mavide çeliği kırabiliyor. Buradaki tek fark, Daz Bones'ın meyvesi '' Kılıç meyvesi '' iken, Don Krieg '' Şeytan meyvesi '' gücünden almıyor çelik sertliğini. Yani anlayacağın sertlikleri aynı, ama dövüş gücü farkı var arada. Daz Bones kılıçtan vücudu ile çelik sertliğine sahipken, Don Krieg sadece zırhı çelik ve Daz Bones kadar dövüş gücü yok. Mantık bu yani burada.

Zoro'nun Crocodile'ı ıslatabilmesi o an için hayalden öteye gitmez kanımca. Luffy '' Lastik '' meyvesi ile suyu kombine ederek yanına yaklaşabiliyordu. Sağ gösterip sol vuruyordu. Crocodile, Luffy esneyip nereden saldıracağı belli olmadığı için ve en azından Gözlem hakisine bile sahip olmadığı için, Lastik meyvesi+Sıvı kombinasyonu ona ters geliyordu. Dövüşe dikkatli bakarsan bunu görebilirsin.

Crocodile, Zoro'yu yanına yaklaştırmadan işini bitirebilirdi bile. Saray gibi bir yerde olsalar zemini/alanı kurutup kuma gömerdi Zoro'yu. Zoro ise kolunu uzatmıyor, esnetmiyor, katakulli dövüşmüyor. Nereden saldıracağı her türlü ortada, Crocodile izin vermeyecektir yani.

Sanırım şu Luffy = Zoro denklemi hala Grand Line'a yeni girdikleri zamanda yapılan dövüşten esinlenme. Roger=Reyleigh midir sence? Kaptanına denk bir sağ kol bilemiyorum. Hele bu fark gün geçtikçe dahada artıyor.

Çeviri işine gelince '' Resmi Viz '' çevirisi bu olduğu için, diğer çevirilerin bir önemi kalmıyor. Mangadenizi '' Viz'' den yapıyormuş çünkü çeviriyi.

Edit : Luffy'nin final saldırısı olan '' Storm/Fırtına '' ile Zoro'nun '' Shishi Sonson '' unu kıyaslarsak ve Daz'ın ve Croco'nun yenilişini hesaba katarsak, aradaki seviye farkı orada belli oranda açılmış zaten Luffy ve Zoro arasında. Storm saldırısı çok yıkıcı bir saldırı ve nerden baksan 10 tane binayı paldır küldür yan yatırıyor, hemde bunu yerin km'lerce altından yapıyor düşün. Luffy'nin Crocodile'ı yenerkenki kullandığı final atak '' Bir sürü kaya katmanını '' yok ediyor.

Şu sayfaya bak istersen, kaya katmanı çok fazla, 1-2 falan değil 10 tane kaya katmanı var orada, taa yukarı kadar sürüklenmiş Crocodile. Anca böyle ard arda gelen bir saldırıyla yenilebilirdi zaten.
► Spoiler Göster
Zoro'da bunu yapabilecek güç yoktu o sıralar.

Edit 2 : Ayrıca dediğim gibi o lafı Ussop bile demiş olsada, Zoro buna karşı çıkmıyor sonuçta değil mi? Kimin söylediğinin bir önemi yok, aslen vurgulanmak istenen Mangaka ağzından '' Karaktere '' bu lafın söylenmesi. Yani Nami demiş, Sanji denmiş, Ussop demiş önemi yok. Mangaka'nın orada yaptığı vurgu çok farklı, Ussop dedi diye önemsiz olmadı yani o cümle ;)
En son Luffysan tarafından 13 Nis 2019 07:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön