Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kendinizi Dışa Vurun

Bu forum ciddi olan ve Anime/Manga haricinde her türlü tartışma konusu içindir Anime ve Mangadan uzak durun...kendinizi derin ve anlamlı sohbette bulun.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

ugur_tatli yazdı: 16 Şub 2019 11:33
_[Emre]_ yazdı: 15 Şub 2019 22:52
Diabolus Ipsum Amans yazdı: 15 Şub 2019 21:45

Bu nedir ule.
Tsubasa'nın yeni serisinin son çıkan bölümünden.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Sorun değil Tsubasa kaleye geçer ve çok değil iki dakika sonra dünyanın en iyi kalecilerinden biri olur.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Ryuuma yazdı: 16 Şub 2019 18:09 Sorun değil Tsubasa kaleye geçer ve çok değil iki dakika sonra dünyanın en iyi kalecilerinden biri olur.
Zaten o aslında kalecidir. Tsumasadır adı, yossi kohen tarafından eğitim görmüştür.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Aslına bakarsanız şu an seride ki bireysel olarak en iyi oyuncu bence Juan Diaz'dır. Ama siz bilirsiniz. :D
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Lanet olası '' Kedi Fobim '' gün geçtikçe dahada artıyor. Bugün birkez daha farkına vardım bunun.Çöp atmaya giderken çöpten fırladı ibine pezevenk.

Ulan karşıma bir '' Köpek '' havlayarak koşa koşa gelmediği sürece ondan bile korkmuyor üstüne çok tatlı geliyorken bana, o küçücük pis bakışlı piç kurusu '' Kedi '' varya bana korkuyu iliklerine kadar yansıtıyor.

Ulan denetim gördüm 4.5 ay bitti ve bu Kedi Fobisi gene ağırca nüksetmeye başladı. Gene denetim zamanlarında işte çalışırken kediyi görmezden gelebiliyordum yorgunluktan, şimdi Üniyide dondurunca kafa boş kaldı, Kedi fobim en yüksek düzeye çıktı.

Tüylerimi diken diken eden piç , hele o ''miyyyyyyyyyyyyyyaaaavvvvvvvvvv'' demesi varya :angry:

Tamamen Doğuştan Genetik Kodlama ve psikolojime yansıyor.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

@Luffysan
Adina cok uzuldum, kesi sevip oksayamadan hayat gecer mi? :(
Kullanıcı avatarı
Luffysan

ugur_tatli yazdı: 28 Şub 2019 19:59 @Luffysan
Adina cok uzuldum, kesi sevip oksayamadan hayat gecer mi? :(
Hocam yaşamayanın bilmeyeceği korku işte. Dünyada 400 çeşit '' Fobi '' var araştırmalara göre. İnsanlara, benim bu fobimden çok daha gülünç gelecek fobiler var dünyada. Muhtemelen biliyorsundur bazılarını, ama çok daha gülünç gelecek korkular var. Bir örnek vermem gerekirse '' Peynir'' den onun şeklinden/görünüşünden korkan insanlar var. Bir korkuya sahip olma fobisi var, ağaç korkusu var.

Araştırmalara göre '' Doğuştan genetik olarak kodlu doğuyoruz '' bunlara karşı, yani bunu yenmek o kadar basit birşey değil. Genlerimin kodu, geçmişteki çok çok önceki hangi atamla eşleşiyorsa, muhtemelen bir '' Kedi '' ona çok çektirmiş bence bu görüşten yola çıkarsam. Dna lardan aktarılmış bana. Mesela annemde veya babamda yok, ama muhtemelen dedemin büyük dedesinin yiğeninin dedesininin bilmem bilmem nesinde bu korku vardı ( Çok yüksek ihtimalle ) . Küçüklükte kediyle ne yaşadın falan diye soranlar oluyor, başıma psikolog kesiliyorlar, ama anlamıyorlar arkadaş, ben kendimi bildim bileli bu hayvandan korkuyorum, ve temele indiğimde doğru düzgün birşey yaşadığım falan yok bu hayvanla, korkuyorum işte bu kadar basit. İnsanlar bunu anlayamıyor, özellikle yakın çevrem/akrabalarım hiç anlamıyor.

Mesela bu neden bir at değil, ya da köpek değil diye sorguladığım zamanda sonuç falan bulamıyorum, bu nedenle üstte yazdığım paragraftaki gibi düşünüyorum. Olay dna lar ile alakalı tamamen.

Mesela televizyonda bir belgesel izlerken aslan olsun leopar olsun karşıma biranda bile çıksalar televizyonda izlerken '' Ani bir korku '' yaşamıyorum. Ama kediyi televizyonda bile görsem bir irkilme geliyor. Özetle Aslana Leopara karşı bir tiksintim/korkum/endişem bile yokken, kediye karşı direk bir tiksintim/endişem/tüyler diken diken olması var, televizyonda dahi görsem böyle oluyor durum, başka herhangi bir kemirgen hayvanda olmuyor bu, hep kedide oluyor.

Edit : Büyük İskender, Napolyon, Hitler ve Mussolini gibi adamlarda '' Aulurofobi '' yani '' Kedi Fobisi '' ile yaşamış insanlar hayatı ve yenememişler hiçbir türlü.

Edit2 : Dünyanın yarısını fetheden, Gök gürültüsünden korkmayan Cengizhan, bir köpek yavrusundan bile korkarmış. Adam dünyada 40 milyon insan öldürmüş, ama bir köpekten korkuyormuş. Çevresindeki insanlar tarafından tamamen '' Espri '' malzemesi oluyormuş bu yüzden.
Kullanıcı avatarı
teddybear01
Favori Manga: Vagabond, Slam Dunk, Watashi-tachi no Shiawase na Jikan, Lovely Complex,TWGOK, Shigatsu wa Kimi no Uso
Favori Anime: Samurai X, Cowboy Bebop, Steins; Gate, Code Geass, FMA:B, Zankyou no Terror, NGE, NHK ni Youkoso, Tatami Galaxy
İletişim:

Baş dönmesi, ağrısı ve mide bulantısından geberecem artık, 1-2 aydır çok daha fena ve tam şu an da olduğu en kötü hali. İlaç falan da etki etmiyor ve yatıp uzanamıyorum da.
I think it's time we blow this scene. Get everybody and stuff together.
OK.
Resim
3 2 1
Let's jam!
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
İletişim:

Ey uğur tatlı! benim için bir internet sitesine üye olmadın!
Ben neden yurtdışından loto oynamak istiyorum da gör.

https://www.youtube.com/watch?v=4U-ToS1c17k İzleyin şunu allahsız tosbağalar.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Diabolus Ipsum Amans yazdı: 01 Mar 2019 22:05 Ey uğur tatlı! benim için bir internet sitesine üye olmadın!
Ben neden yurtdışından loto oynamak istiyorum da gör.

https://www.youtube.com/watch?v=4U-ToS1c17k İzleyin şunu allahsız tosbağalar.
Desteklemiyorum sans oyunlarini. :/

@Luffysan
Bende de bir ara tripofobia vardi, simdi eskisi kadar etki etmiyor gibi.
Edit: Google'da resimlere tekrar bakinca etkilendim yine. lol Ne pis birsey. :laugh:

“Salon” sayfasına dön