Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

En İyi JoJo Kötü Adamı

Her evren ve Her karakterin gücünü potansiyelini tartışabileceğiniz MangaTürk bölümü.

Moderatörler: memoww, Pinco

En İyi JoJo Kötü Adamı

Dio
2
67%
Kars
0
Oy yok
Kira Yoshikage
1
33%
Diavolo
0
Oy yok

Toplam oy: 3
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Uygun bir bölüm bulamadığım için ''Güç Tartışmaları'' bölümünde açmayı uygun gördüm. İsteyen karakterleri güç olarak karşılaştırabilir, ancak benim önceliğim gerek dizayn olarak gerek karakterizasyon olarak kritiğini yapıp; hangisinin daha bir iyi bir villain olduğuna karar vermek.

Mangasını okumayan kişiler olabileceği için Pucci, Funny Valentine gibi karakterler tartışmaya dahil değildir.
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Diabolus'a Jojo altforumu açtırtmam gerek sanırım. Rahat rahat konu açalım.

Dio serideki en çok işlenen ve büyük karakter gelişimi sağlamış bir karakter. Gerçekten üzerine karizma işlenmiş biri. Part 1'de kendisinden ne kadar nefret ettiysem Part 3'de o kadar sevdim.
Zekası ve de tedbirli olması, The World gibi OP bir standının yanında ölümsüz de olması onu ciddi bir ana kötü karakter yapıyor.

Dio'nun ardından Diavolo gelebilir hem karizması hem de gücü ve de seride kurduğu krallıkla beraber. Hitman Team ile arası açılmasaydı hayatta indiremezlerdi.

Kars gelir galiba Diavolo sonrası, açıp dinliyorum Pillar Men müziğini ve de Avalon'u. Yenilgisi Dio'nunkinden bile daha anlamsız olabilir. O denli mükemmelliği elde ettikten sonra bir volkan patlamasına kurban oldu. :D
Onur gurur yapan biri değildi, o sayede zaten ulaştı amacına.

Kira değişik bir olay, dünyayı ele geçirme ya da benzeri bir planı yoktu. Anlaşılmayan bir el fetişi onu bu yola itikledi. Hayato ile yaptığı mücadele çok güzeldi ama onu main boss gibi bir karakter olarak göremiyorum, belki de görmememiz de gerekiyor. Part 4 değişikti o açıdan. Belli bir konu üzerinden değil de casual rastlantıları ele aldı hep.
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

Az durun abi iki part daha var. :lol:

Neyse onlar gelince de güncellersin artık. :D
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

MRTFR yazdı: 30 Haz 2019 13:15 Az durun abi iki part daha var. :lol:

Neyse onlar gelince de güncellersin artık. :D
Onlara gelene kadar part 10'un ana kötü karakteri belli olur. :D
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Dio'nun namı bizim gibi seriyi izlemeyen kişilere bile ulaştı.

https://www.youtube.com/watch?v=-FT23AwNPOM
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

_[Emre]_ yazdı: 30 Haz 2019 15:04 Dio'nun namı bizim gibi seriyi izlemeyen kişilere bile ulaştı.

https://www.youtube.com/watch?v=-FT23AwNPOM
1.bölümü izledim henüz, tam bir piç yaw.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Bu konuya nasıl cevap vermemişim hayret.

En ikoniği DIO o kesin. Ama bence;

Yoshigake Kira>DIO>Diavolo>Pucchi(White Snake)>Kars....

Yan kötülerden de çok orijinal ve ilgi çekici tipler vardı.

Not: Pucchi animede çıktığı için konuya ekledim.
Resim

“Güç Tartışmaları” sayfasına dön