Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

OnePiece 970 Tartışma / 971 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Oden'in bu sekilde dovusu kaybetmesi hic hos olmadi. Momonosuke hilesi olmasaydi kazanirdi imaji yaratmis olmasi Oda'nin bence buyuk hata oldu.
Bir de bu adamin niye kenbunshokusu yok onca yil denizde en baba yigitlerle yolculuk etmesine ragmen? Momonosuke ve hileci kadini ayirt edemiyor mu? Deniz krallari ve Zunesha'nin sesini duyuyordu.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Bi baş kötü tek bölümde nasıl mahvedilir.

Oden’in geçen hafta büyük hata yaptığı doğrulandı. Sebebini de ne olursa olsun mantıksız bulurdum ama bu kadar kötü beklemedim.

Oden daha sevilir biri olmuş o belli. Roger ve wb baya etkilemiş. Bu haline daha çok zaman verilseydi keşke. Shinobu’yu kurtarışı ve savaştaki hali güzel. Bu kınların “oden bizi kurtardı” lafına bakarsak oden kendi kurtulabilecekken adamları için kendini feda edecek galiba.

Neyse kaido’ya gelirsek adam büyük hayal kırıklığı. O kadar hobi olarak kendini öldürmeye çalışan dünya sıkıcı diye savaş çıkaran, konuşularak anllaşma yapılamayan bi manyaktı güya. Oden bu şekilde inse bile kaido’ya o kılık değiştiren salağı öldürmek yakışırdı. Oden’den o kadar korkup yalanlarla savaşı erteletmesi ve dövüşü de bu şekilde kazanması falan olmamış.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Kaidou'yu bu kadar aciz resmetmesini beklemiyordum. Bildiğin hile hurda olmasa Oden yiyecekmiş bunu.
En son Outlaw tarafından 01 Şub 2020 15:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Wano arc bitince beni uyandırın.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Ya seri ne yaptığının farkında değil. Yaptığı her şey Beyazsakaldan daha etkileyici (gerek kariyer olarak gerekse şu flashbackler boyunca) olan Roger'ın 1 yıllık ömrü varken tayfasında yonko kesebilen Oden olan Beyazsakal korsanları ile dövüşüp de yazarın buradan WB - Roger denk çıkartmasındaki konformistlik mi dersin ?

2 sayı önce Bariyer meyvesi karşısında çaresiz kalan, aklına tüm binayı olduğu gibi yıkmak dahi gelmeyen Oden malının, Orochi ile Kaido'nun sözlerinde duracağına inanarak mallığını iki katına çıkarışı mı dersin, Bariyer meyvesinde takılan adamın, Kaido'ya neredeyse tek atması ve ardından Kaido'nun şaibe ile üstünlüğü ele geçirmesi mi dersin ?

Kaido 1000 adamla geliyor, Oden 9 lel :D Onu da geçtim adam Oden ile dövüşmek için yıllarca hazırlık yapıyor :D Sayı üstünlüğü, prep üstünlüğü ne ararsan var ama finalde gene katakulli ile anca alıyor :D Sonra da 1000 canavar Kaido lel :D

Bartolomeo > Oden > Kaido >>> Luffy >>> Bellamy > Bartolomeo :D :D OP de oda o an bir meyvenin ne kadar op olmasını isterse o kadar op olabilmesi sebebiyle seri iyice leş oldu (ve daha diğer pek çok sakıncalı, ucuz ve konformist yaklaşımlar sebebiyle).

Big Mom, 30 saat boyunca kek peşinde koştu bu sırada yeri geldi saatler boyunca Chopper ile Brook'u geçemedi sonra gitti off panelde "Havada Karada, Sudaki En Güçlü Varlık" denen adamla denk dövüştü. Lan bunun dengi varsa zaten hiç bir alanda "EN" olmaması gerek.

Roger ile Garp adamları ile beraber Shiki, WB, Big Mom, Kaido gibi adamların kaptanı dahi olmadıkları all-star kadrosu gibi bir korsanlar grubunu dağıtabiliyorlar.

Wano'ya girilemez amanın Wano çok tehlikeli dendi., anasını satayım tarihi boyunca kim girmek istese girmiş zaten :D Ters akan şelale ve çevresindeki coğrafyanın zorluğu hariç Wano'nun bir zorluğu yok. Akainu çekiniyordu bir de :D Ah bi gelse içinden geçecek herkesin belki de :D

Ya Marineford'dan daha dengesiz bir şey yapamaz derken önce Big Mom şimdi de kaido arcı ile Oda'nın yaptığı işe dair sadece çok genel ve yüzeysel bir fikri olduğunu, derinlere ve detaylara ise arada bir bandırma yapma haricinde tamamen yatışa geçtiğinin kanıtı.

Rezalet resmen.
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Bu adama çıktığından beri boşuna Isekai ana karakteri demiyorum arkadaşlar. Herif geldi ve serinin bütün zevkinin ve mantığının anasını sikti. Çünkü bir Isekai ana karakteri olmak bunu gerektirir. Ozlil kardeşim umarım mutlusundur çünkü adamın sike sike One Piece'in anasını sikmesini izliyoruz.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Ben Oden'ın kendisini rezil etme nedenin bariyer meyvesini geçememesi olduğunu sanmıyorum (ki kassa geçerdi bence). Tahminim halkının tehdit edilmesi. Bir sonra ki sahnede ki zehirli ok muhabbeti.

Ayrıca Kaido'da yara aldı diye savaşı kaybetmiş gibi düşünmek yanlış. Adam kalkıp yere yapıştırdı Oden'ı tek vuruşta. Numara dikkatini dağıtmış olsa da o numara olmas Kaido yenilmişti gibi bir durum yok. Orada ki olay şu ana kadar yaralanmayan bir adamın kesilebilmesi.

Oden'ın hala haki bilmemesini de normal karşılıyorum. Hayatının önemli bir bölümünü izole bir yaşam süren halkın arasında aşırı güçlü biri olarak geçirmiş biri olarak hala aynı halkı gibi meyve güçlerini büyü sanıyor.

Hakiyi de birinci gözden görmüş biri olsa da Oden gibi önce yap sonra düşün birine bir şey öğretmek yada onun birinden bir şey öğrenme çabası çok yok gibi. Yıllardır "Bir dur bakalım burası neymiş öle gidek, dalma mal gibi önden" hareketini öğrenememiş biri sonuçta.

Zevk meselesi ama ben şahsen bu arctan çok zevk alıyorum. Flashbackler çok hoşuma gidiyor bu arcta. Özellikle Big Mom archının hayal kırıklığından sonra ilaç gibi geldi.

Benim bu arctaki en büyük korkumu daha önce yazmıştım. Zaman atlamasından sonra seride ki bazı düzenler cidden çok batıyor. Big Mom archının bu denli benim için hayal kırıklığı olmasının nedenleri de aynı.

Umarım aynı şeyler bu archın sonunda da tekrarlanmaz.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Bence dövüşte tek atma diye bir şey yok. Kaidou bayağı Oden'e dengiymiş gibi muamele ediyor, plan kuruyor, yeri geldiğinde hile yapıyor. Fırsattan istifade kazanıyor yani dövüşü.
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Bölümün tek olayı kaidonun gögsündeki izi kimin yaptığını ögrenmiş olmamız. Bence Kaidou herhangi bir canavar formunda yaralanıyor.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön