Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kaido Bu Arc Düşer Mi?

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Kaido bu arc paket olur mu?

Olur
4
50%
Olmaz
0
Oy yok
Valla paketlenen bir taraf kesinlikle olacak ama...
4
50%

Toplam oy: 8
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Moria Prime gücünde Wano'ya gelse de sağlam bir dövüş izlesek.
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Outlaw yazdı: 29 Nis 2020 14:53 Moria Prime gücünde Wano'ya gelse de sağlam bir dövüş izlesek.
Kaido:How did you...?
Moria:Push-ups, sit-ups and plenty of juice.
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Arc'lar birleşebilir aslında, Kaido inmez; ancak Mugiwara tayfası Kaido'nun çok değerli bir şeyine zarar verir WCI'deki fotoğraf gibi, Kaido bizimkileri Elbaf'a kovalar. Hem Kaido düşmez, hem Wano kurtulmuş olur. Tabii bunun için tüm organizasyonunun çökmesi lazım.

Tabii bu olur ya da güzel bir senaryo demiyorum. Kaido'nun düşmesine alternatif bir olasılık. Çünkü Wano'nun kurtulması şart.
Resim
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Yonkoular şimdilerin ergenleri gibi değil. Hem güç açısından çok güçlüler hem de Luffy gibi korsancılık oynamıyorlar. Kaido da Big mom da iş kurmuş fabrika kurmuş. Bir sürü insana ekmek veren tipler. Hikayenin ilerleyişi açısından düşmeleri gerekir ya da sürdükleri hegomonya azalacak ya da bitme noktasona gelecektir. Oda, Beyaz Sakal'a gereken değeri verdiği düşüncesindeyim. Haa Beyaz Sakal, Luffy nin dolaylı da olsa tarafında olduğu için bu kadar onurlu bir ölüm vermiş olabilir. Ya da Roger ile olan ilişkisi.
Ama ben her ne kadar kötü de olsalar Kaido ve Big mom un da yine aynı şekilde şanlarına yakışacak bir kaybediş bekliyorum. Umarım yanılmam.
Benim için tartışmasız olan şey şu anda, Big mom ve Kaido nun tayfaları vs Luffy nin ittifakı bile savaşsa, Luffy ler yine de alamaz ya da çok zor alır bu savaşı. Big mom ve Kaido oturup çay içip eski günleri konuşurken bunların savaşını izlerler sadece. Bu ikisini savaşa dahil edecek muhakkak güçlü biri ya da birileri gelecektir Luffy'nin tarafına.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

@Unforgiven,

Oda'da böyle hassasiyetler olduğunu hiç sanmıyorum. Öyle olsa koskoca Ana'yı kendi arcında üçüncü plana atmazdı. Wano'ya geldi hafızasını kaybetti, Chopper'ın oyuncağı oldu. Ayıldı, bayıldı filan. Pek beğenmedim ben Ana'ya biçilen rolleri.
Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

OP, kendi kendini bir çıkılmaza soktu. Ve daha önce benzerlerini yaptığında olduğu gibi buradan çıkmanın yolu 50x saçmalamak olacak.

Gereken şey -> Kadio'nun düşmesi (Hatta BM'in bile)
Evrendeki gidişat -> Luffy vs Katakuri bir daha olsa sonuç değişir miydi ? Kaido ve Big Mom henüz çok büyük :D :D
Gelinen yer -> Deus Ex, Plot Device, Power Up bölgesi.
Resim
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

@Outlaw

Ona diyecek söz yok zaten. Koskoca Ana'yı bütün arc mal gibi bir pastanın peşinden koşan, sırf düğün pastası yemek için kızını evlendiren biri olarak gösterdi.
Onurdan kastım güç konusundaydı. Her ne kadar Ana yı bı kadar tröll gösterse de Luffy ler topuklamak zorunda kaldı. Eğer Ana yenilecekse ona eşit güçte karakterde birine yenilmeli. Akainu gelip bunları dövse yakalayıp hapse atsa sorun etmem. Ama Sanji gelip Ana yı yense bence kadına ayıp etmiş olur Oda.
Resim
Kullanıcı avatarı
Dr.M
Kalemşor
Kalemşor
Favori Manga: One Piece, Veritas, Gamaran, Hollyland,Liar Game,Bakuman, One Punch Man, Berserk, Toriko, Tower of God, City of the Darkness, Noblesse,
Favori Anime: Naruto, Bleach,Death Note, Hellsing, Samurai X, Hunter X Hunter, FullMetal Alchemist Brotherhood

Olmaması lazım ama olacak gibi,

Tabi desteksiz olmaz, Doflamingo bile desteksiz inmemişken,

Ama Bakıyoruz, şimdi Kaidonun tarafına Big Momsız haliyle konuşuyorum

Papa, Kız ve Bacak üçlüsünün dışında Numbers denilen muhtemelen 10 dan 2 ye kadar 9 tane adem var, Uçan Altılı dediğimiz hadi içlerinden biri hain olan 5 tane sağlam gözüken adam var, Kaidonun oğlu var hadi Kanjuroyu da katalım

19 tane muhtemelen, 2 tanesi Luffy den güçlü adam var ortada. Kaidodan önce

Bizimkilerde 9 Kın var 9 kının biri hain diğeri de henüz gelmediği için 7 tane adam var bunlardan Ashuro Dojo, Kawamatsu ve Denjiro sağlam gibi duruyor. Kinemon muhtemelen Kanjuro ile eşleşecek, Law, Kid, Zoro, Luffy, Drake,Killer, Jinbei ortalama üstü kaçan adamlar. Sanji çöp arkadaşlar, Vergodan kemik çatlattığında Doftan iki yediğinde seviyesi belli olmuştur,

Bu Numbers ve Altılıdan en güçsüzü Page One Sanji ve alt takım ile karşılacak, Number 10 ile Franky falan, Usopp vb.

Bizimkilerden en güçlüleri Kid ve Luffy, bu hapishanede de gösterildi bize, Law potansiyeline rağmen güçlüler arasında en zayıflarda, Kid ve Luffy, bence King e dalacaklar Kingi öyle yenecekler gibi duruyor, King kesinlikle Katakuriden daha güçlü ve ödülü 1600 civarı bir şey çıacağını düşünüyorum. Queen, ise veba lakabından dolayı doktor olan Law , Ashura Dojo , Denjiro dalabilir, Jack e ise Ashura denkliğe yakın gidebildiğine göre balık adam olması hasebiyle, Jinbei ve Drake diyorum. Bu Uçan Altılının en güçlüsüne Zoro dalacak tek, bu muhtemelen Whos Who olur, Uçan altılının, Balık adam üyesi olan Sasakiye Kawamatsu, Page One a Sanji dediğim gibi, Kızların birine Köpek dalar, Unarasahi miydi neydi, Diğerine de Killer kalıyor.

Adamlar bitti, Kaidonun oğlu var daha ortada hadi onu da hain yaptı Drake gibi, yine de zor. Destek şart. Kaidoyu bence yukarıda saydığım Law, Kid, Zoro, Luffy, Drake,Killer, Jinbei gibi ortalama üstü adamlarla dalarsan indirebilirsin, Yaşlı beyaz sakalı, 5 yaşındaki Big Mom ı hepimiz gördük. Yonkou kolay inmemeli.

Umarım Oda kolay indirmez tatmin edici bir şekilde indirir Kaidoyu,
ÖLÜLERİN BEKÇİSİ 3. SEZONU OLAN KURDUN SAVAŞI BAŞLIYOR
GÜNCEL 10. BÖLÜM ÇIKTI [/i][/size] OKUMAK İSTEYENLER BURADAN[/size]

YENİ BAŞLAYANLAR! ÖYKÜNÜN İLK SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ ÖZGÜR BİR ADAM BAŞLIĞINA

İKİNCİ SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ KURDUN DOĞUMUNA BAKABİLİRSİNİZ.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Ben Kaido'un düşmesini nasıl düştüğünü filanda geçtim. Benim için seride ki en büyük sorun, zaman atlamasından sonra Luffy ve Zoro dışındakilerin figüran olarak takılması. Lan arc karakterleri bile bizimkilerin yanında başrol kalıyor. %65 Luffy,%25 Zoro geri kalan tayfada anca %10 seride şu anda.

Franky ne iş yapar ? Yada Chopper? Nami,Robin,Brook? Yani arada görünüp yaparsa iki şebeklik yapıp gidiyorlar. Merak uyandıran bir sahneleri varsa oda kısa ve sonrası gelmeyen işler.

Dof arc'ında bir Ussop parladı ama onunda misal Hakisi resmen havada kaldı. Sanji olayına hiç girmek istemiyorum. Big MoM arc'ı benim için en kötü arclardan biri.
Zoro devamlı gösterip vermeyen biri gibi zaman atlamasından sonra.

Beni asıl endişendiren durum bu. Luffy elbette serinin baş karakteri ve hali ile önem sırasında önde olması doğal ama arkadaş tayfanın geri kalanı (hadi Zoro'yu da çıkarak) resmen asıl olaylar olurken arkada simitçinin yanından geçen adam tiplemisinde.

Ben şahsen bir çok seride bunun nelere yol açtığını gördüm. Seri derken manga ile sınırlamıyorum. Televizyon dizileri vs.

Ana yada popüler karakterin diğer karakterler ile büyüdüğü seride daha sonradan bu diğer karakterlerin geri plana atılarak sadece o karaktere abanıldığı seriler her zaman bayar.

OP'de zaman atlamasından sonra bu durumda. Tayfa ile renklenen seri ne yazık ki şu anda Hero Luffy kafasında.

Kim nederse desin Big MoM arc'ı Sanji arc'ı olmalıyıdı. Luffy hikayeye yön vermeden yan karakter olarak kalmalıydı. Ve bir zahmet Sanji'in olayı pasta yapmak olmamalıydı amk. Hele o son saniye ailesi ile kanki olma muhabbeti cidden siktir dedirtti. Sanki Fairy Tail izliyoruz. Ben şahsen Sanji'in o cihazları götlerinde patlatmasını isterdim. Alıp birini kullanmasını değil.

Şimdi geldik Wano'ya. O kadar gaza getirdiler. Yok efendim kimse bulaşamazmış da bilmem ne diye. Dedik OP evreninde ki kılıç ustalarının kaynağı, taşşak deyince heykel boyutunda olduğu yer dedik. Zoro'un arcı olur dedik ama gel görki Wano halkının çoğu Level 1 köylü amk. Tıkla üzerine odun toplmaya gönder.

Tamam olayların gidişat tarzı benim hoşuma gidiyor. Birden bire ikinci yonkou'un çat diye gelişi. Birlik olmaları vs vs. Ama bizimkilerin etkisi bayık.

Tayfa tayfa olarak hareket etmiyor.

Kısaca tayfanın büyük bölümü karakter olmaktan çıkıp tipleme olarak kaldılar.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Crocodile'ın "New Baraque Works" ile adayı basması yok mu peki? Son gördüğümüzde ortamını kurmuş haldeydi zaten.
► Spoiler Göster

“One Piece Anketler” sayfasına dön