Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

2020 Yılı Manga Satış Rakamları

Burada yeni çıkacak serilerin duyuruları yayın tarihleri gibi haberleri verebilir, onlar hakkında konuşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Hangi serinin hangi seriden iyi olduğu biraz da göreceli olmakla beraber 1. serinin satış rakamları diğer serilere kıyasla astronomik kalıyor. Bu kadar büyük bir fark oluşturacak kadar Japonları çeken ne merak ediyorum. Ayrı OP nin başarısı kolay birşey değil. Çünkü zirvede kalmak çıkmaktan daha zordur ve OP yıllardır hep ilk 5 te. Herşeyde olduğu gibi yıllar genelde bu tip şeylerde dezavantaja dönüşüyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

*UnforgiveN* yazdı: 02 Ara 2020 19:14 Hangi serinin hangi seriden iyi olduğu biraz da göreceli olmakla beraber 1. serinin satış rakamları diğer serilere kıyasla astronomik kalıyor. Bu kadar büyük bir fark oluşturacak kadar Japonları çeken ne merak ediyorum. Ayrı OP nin başarısı kolay birşey değil. Çünkü zirvede kalmak çıkmaktan daha zordur ve OP yıllardır hep ilk 5 te. Herşeyde olduğu gibi yıllar genelde bu tip şeylerde dezavantaja dönüşüyor.
Bakuman izleyince aslında ne zahmetli bir iş olduğunu anladım. Dediklerine birebir katılıyorum. Ama uzun serileri bazen avantajı da oluyor. Eğer başarılı bir hikayen varsa haftalık kötü bölümler göze çok batmıyor. Durum OP için daha fazla hatta. Adam çoğu haftalarda bomboş şeyler çizip vakit kazanıyor ve neredeyse iki haftada bir ara veriyor. Bu sıralamada yer alması cidden büyük başarı.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

*UnforgiveN* yazdı: 02 Ara 2020 19:14 Hangi serinin hangi seriden iyi olduğu biraz da göreceli olmakla beraber 1. serinin satış rakamları diğer serilere kıyasla astronomik kalıyor. Bu kadar büyük bir fark oluşturacak kadar Japonları çeken ne merak ediyorum.
Anime adaptasyonu cok sevildi, filmi de rekor kirdi baya. Ustune manga da bitis doneminde oldugu icin animeden mangaya gecenler bol bol alip okumuslar ama cidden inanilmasi guc bir satis yapmasi sanirim serinin guzel ve yeni gelen okuyucuya kucak acabilen bir hikayesi var anlamina geliyor diye dusunuyorum.

Bir de One Piece'in bunca sene tepede kalmasini hala Boruto izleyen insanlar olmasiyla ayni sebebe bagliyorum fazla bagnaz bir dusunce olsa da. :D
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
*Naruto
*Bleach

@Tulpar-Byakugan
Söylediklerinin zamanla dezavantaj olması lazım ama OP için tam tersi. Kimler geldi kimler geçti ama OP hala o listede :). Helal olsun Oda'ya.

@ugur_tatli
1997 den itibaren One Piece yaklaşık olarak 470 M satmış. Bir yılda 80 Milyonluk satışın ne kadar çılgınca olduğunu buradan anlayabiliriz. Nasıl bir hype oluştuysa almış başını gitmiş. İlginç.
Boruto izleyen var mk ? :D

Kaynak: https://www.wikiwand.com/en/List_of_best-selling_manga
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

*UnforgiveN* yazdı: 03 Ara 2020 14:05 @ugur_tatli
Boruto izleyen var mk ? :D

Japon milleti iste, izliyor serefsizler. Para basmasa 200 bolumdur devam eden anime yaparlar miydi?
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Bu arada Kimetsu çok tatlı bir seri, oturaklı, anlatmak istediğini anlatıp güzelce bitiriyor. Mangasının özellikle renkli versiyonunun çizimleri çok güzel. Animesi şaheser zaten.

Ön yargılı olmayın, gayet düzgün bir seri. Hele ki günümüzde çok harika serilerin olmadığını düşünürsek shounen piyasasında şaşırtıcı değil.

Yani kıllatmak için laf atıyorum elbette One Piece'e filan ama biraz dönüp farklı serilere de bakmak lazım.
Resim
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
*Naruto
*Bleach

Outlaw yazdı: 30 Kas 2020 15:22 Jujutsu yakında One Piece'i geçer umarım. Gümbür gümbür geliyor. Kimetsu no Yaiba gayet güzel bir iş başarıyor, Low Piece fanları çekemiyor ama ahauhuaha.
Animesini izledim gerçek çog güzel bir seri olmuş. Dövüş sahneleri de çok güzeldi. Uzun zaman sonra anime tadı veren bir seri izlemiş oldum. Ama evreni OP kadar geniş değil o yüzden kıyaslamak biraz hata olur.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

*UnforgiveN* yazdı: 08 Ara 2020 15:42
Outlaw yazdı: 30 Kas 2020 15:22 Jujutsu yakında One Piece'i geçer umarım. Gümbür gümbür geliyor. Kimetsu no Yaiba gayet güzel bir iş başarıyor, Low Piece fanları çekemiyor ama ahauhuaha.
Animesini izledim gerçek çog güzel bir seri olmuş. Dövüş sahneleri de çok güzeldi. Uzun zaman sonra anime tadı veren bir seri izlemiş oldum. Ama evreni OP kadar geniş değil o yüzden kıyaslamak biraz hata olur.
Üstte de dediğim gibi "Hak etmiyor" yorumlarına binaen kıllatıyorum. Yoksa 205.bölümde bitmiş seri ile 1000 bölümde hala devam eden serinin mantalitesi bir değil.

Özellikle Korsanfan'da tamamen animasyon şirketine atılması başarının beni sinir etmişti. Onunla ilgili.

Ha şu var, Kimetsu kafasındakini anlatıp temiz bir final yapıyor FMA hesabı. Hem de deli gibi satıp rekorlar kırarken, bu da onu özel yapıyor yani.

Ha mükemmel bir seri değil ama özel yani. Samimi, tatlı, sıcak... Evrende bir sorun var ve onu çözmeye çalışıyor. Jujutsu ve Enen no Shouboutai'de o tarz.

Jujutsu ve Enen no Shouboutai'ın de animasyonlar çok güzel bu arada onları da öneririm.

Jujutsu ve Enen no Shouboutai'ın evren genişletme şansı var bu arada. Kimetsu onlara kıyasla çok daha mütevazı bir evrene sahip.

Sanırım yeni çıkan seriler arasında en geniş evren BNHA'da. O bile bir One Piece etmez yani. O yüzden evren genişliği de ayrı bir mevzu.
Resim
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

İzleyecek seri arıyordum. Jujutsu bitisn ona başlayacağım, Noblesse de var. @Outlaw yorumundan sonra o zaman ilk önce Enen no Shouboutai'ye başlıyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
*Naruto
*Bleach

@Outlaw
Hacı orada Jujutsu'dan bahsediyordum : ). Özür dilerim daha açıklayıcı bir dil kullanmam gerekiyordu.
Demon Slayer,Jujutsu ve Enen no Shouboutai 3 serinin de animesine göz attım.
Jujutsu aralarından en beğendim seri oldu. 10 bölümü bi oturuşta izledim. Bir sonraki bölümü meraklandıran tek anime o oldu benim için. Gelecek bölümleri sabırsızlıkla bekliyorum. HxH benzettim ben biraz. Ana karakter çok baskın değil diğer karakterlere de önem veriliyor işleniyor onu çok beğendim. Şu anda çok dengeli bir seri izlenimi verdi. Dövüş sahnelerine bayıldım.
Demon Slayer 8. bölümdeyim anime kalitesi olarak gerçekten çok iyi. Renklerdirmeler ve dövüşler de güzel ama hikaye olarak beni çok etkilemedi be dostlar. İnanılmaz derecede satış rekoru kırması beni şaşırttı. Japon motiflerini çok kullanmışlar belki ondan bu kadar ilgi çekmiştir diye düşünüyorum. Belki ilerleyen bölümlerde fikrim değişir ona göre güncelleme yaparım ama _Emre_ nin dediğine katılıyorum şimdiye kadar.
Enen no Shouboutai 2. bölüm izledim. Fena değildi. Ama Jujutsu daki etkiyi vermedi bana.

3 seriyi de izleyince birşey fark ettim. 3 seri de şeytanlık üzerine ve insanların bedenlerinin ele geçirilip şeytana bürünmesiyle ilgili. Moda heralde bu konu Japonya'da şu aralar ? OP , Naruto ve Bleach'e bakınca bu serilerin ne kadar da orjinal seriiler olduğunu fark ediyor insan.
Resim

“Manga & Anime Haberleri” sayfasına dön