Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kendinizi Dışa Vurun

Bu forum ciddi olan ve Anime/Manga haricinde her türlü tartışma konusu içindir Anime ve Mangadan uzak durun...kendinizi derin ve anlamlı sohbette bulun.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Bu arada yer ve mekan fark etmeksizin parasız adam yaşamamalı. Şahsen kendimden biliyorum, rezillik. Öldürsem kendimi bu rezilliği çekmek yerine çok daha iyi.

Kanser etti amın oğulları. Gençliğimi yediler avradını siktiklerim.
Resim
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

@Unforgiven

Hangi ülkede temizlikten, titizlikten bahsedilmiyor ki? Avrupada yetişsen orda muhtemelen “bu türkler falan öküzün tekiydi, biz hep daha modern kafadaydık, barışçıldık, insancıldık” gibi şeyler duyardın. Sonra okulda garip garip zorbalıklara, bıçak çekmelere şahit olurdun.
Herkes lafta mükememel insan. Herkes lafta kendini ortalama üstü görür. Tutarsızlık heryerde bulursun. Din açısından baksan günde 5 vakit namaz kılmadığında bunun cezasını çekeceğine inanan insanlar var ama kılmıyorlar yine de. Ya “Allah anlayış gösterir” dersin ya da inanmazsın. Bile bile “yanacağım ama napayım üşeniyorum” diyerek kılmamak da delilik değil mi mesela? İnsanların dini inanışlarında çok mantık aramamak lazım bence. Anlattığın şeyler dini inanıştan ziyade eğitim sıkıntısından geliyor bence.

Küçük yaşta sürekli din yoluyla eğitmeye çalışırsan, atalardan yola çıkarak biz şöyleyiz böyleyiz diyerek gazlarsan halk böyle yetişir bana sorarsan. Genel olarak halkımızda bi rahatlık, uyuşukluk ve kendileri bişey başarmadıkları halde aşırı boş bi ego var. Sıfır çabayla herşey önüne gümüş tepside sunulsun istiyorlar.
Yahu ben ilkokul 7-8’deyken ve lisedeyken kalkıp çöp atmaya gidene güldüklerini hatırlıyorum. “Ne uğraşıyon yav at işte şuraya” diyen oluyordu utanmadan.

Çok kötü bi tavsiye olacak ama bence kapısına dayan ve açtığında suratına söyle. Saçma sapan cevap verirse veya devam ederse kaba dille veya küfürle ağzına sıç, devam ederse ağzını burnunu kır, camını kır, kapısını elinle değil balyozla tıkla. Ya da çöpleri adamın kapısının önüne boşalt. Anlattığın tipteki insanlar başka dilden anlamıyor. Camdan çöp atacak derece öküz bi insanı tatlı dille eğitemezsin.
Polise şikayet etsen de “ne uğraşcam yav” der. Böyle küçük şeyleri takmazlar.
Tek tek tüm dairelere mi gideyim dersen, önce kağıda bi uyarı yazıp apartman kapılarına as derim. Ardından dikkat et nerden çöp geldiğine.

Ben de isviçre doğumluyum. Ailem uzun süre ordaydı. Yere çöp atanı insanlar şikayet ediyordu, görülünce ceza kesiliyordu. Herkes bunun yanlış bişey olduğunun zaten farkındaydı, kimse güle güle kural çiğneyip cool çocuk olmaya çalışmazdı. Doğal olarak tertemiz bi ülkeydi hatırladığım kadarıyla (baya küçük yaşta geldim ben de).
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Yanlış anlaşılmak istemem. Hiçkimsenin dini inanışına ya da herhangi bir millete kızgınlığım yok. Bu tip konuları hayatım boyunca hiçbir zaman önemsemedim. Nefretin de insana bir fayda getirdiğini düşünmüyorum. Ben daha çok tutarsızlık üzerindeyim. Şehir hayatı oldukça stresli ve zordur. Özellikle Türkiye 1960 tan sonra büyük kentlere muazzam bir göç vermiştir. Ki ben bunu da çok eleştiririm. Türkiye'nin ister iklim olarak ister de tarihi olarak çok güzel başka şehirleri varken 3-5 ile sıkıştırılmasını doğru bulmuyorum. Neyse bu farklı bir konunun tartışması. Nüfus çoğunluğu köyden geldiği için şehir hayatı ile ilgili eğitimini alamamış olabilir. Ki ben de köylü biriyim. Türkiye'ye gelmeden önce inek otlatıyordum. Fakat kendi emeğimle Türkiye'nin en eski teknik üni'den birinden mezun oldum. Eğitim kalitesini biliyorum sonuçta ben de bu sistemde büyüdüm, eğitim gördüm.
Dolayısıyla şehir hayatı ile ilgili eğitim almamış olabileceklerinden din konusundaki eğitimden bahsettim. Ki günlük hayatta da insanlar hala bununla böbürlenir. Televizyon programlarında bu konuyla ilgili sürekli hadislerden örnek verilir vs. Yani bir insan nasıl içtiği sigaranın izmaritini çiçeklerin, bitkilerin arasına atar ? Ondan sonra gelip peygamberden hadis verip kıyamette bile ağaç dikin der. Bu tezatlık nerden geliyor. Yıllardır hala anlamlandıramıyorum bunu.
@byakusharinnegan
Söylediklerini yapmayı düşündüm ama evdekiler değmez diyor. Alttan al diyor. Ee alttan aldıkça eylem yapılmaya devam ediliyor. Sorun sadece çöp atmak da değil ulan direk üstüme atıyor namussuzlar. Bugün çiçeklerle ilgilenirken sırtıma ceviz attılar amk. Laan bir insanın sırtına ceviz gelme ihtimali nedir ? Böyle bir olay anca Türkiye'de olur.

@Outlaw
Hacı seni o kdr iyi anlıyorum ki. Yaşama sevincim kalmadı amk. amip gibi yaşıyormuşum gibi hissediyorum. Etrafımdaki insanları uyandırmaya çalışıyorum ama insanlar çoktan ruhlarını kaybetmiş :D. Alışmışlar artık.
Ama sonuç itibariyle herşey insanın kendi elindendir. Pozitif düşünmek ve kendin için en iyisini aramaktan vazgeçme.
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

@Unforgiven

Hacı yanlış anlama da o “değmez” diyen evdekiler de haklı olsalar da sorunun bi parçası. Kural yok, ceza veren zaten yok. Aileler çocukları paşa gibi yetiştiriyor ülkemizde ve sayesinde İnsanlarda sorumluluk duygusu diye bir şey yok. Çoğu aile kendi çocuğuna karşı öyle davranıyor bizim ülkede. Mecburen yabancı insanların tepki vermesi gerekiyor bence. Ağzına sıçıldıkça öğrenmesi lazım. Ben cidden başka çözüm yolu görmüyorum. Din veya okuldan ziyade evde ailesi eğitmediğinden öyledir bana sorarsan. Çocukluktan her istediğini yaparak paşa gibi yaşıyorlar, sonra çöplerini balkondan atıyorlar aynı kafayla.
Genelleme konuşmayıp senin durumuna bakarsam uğraştığına değer gibi görünüyor. Sırta ceviz ne yav. Senin hayatını baya etkileyen bi durum gibi yorumlarına bakarsak. Bişey yapman lazım.

Ben pansiyon+restoran çalıştırıyorum yaz ayları. Bu yıl korona saolsun işçimiz de yoktu 2-3 kişiydik. İnsanlar odaları öyle halde bırakıyor ki insanlıktan soğudum. Tabak falan kullanmayıp yatağın altı dahil heryeri çekirdekle dolduranlar hadi neyse, koltuğun ortasına kocaman boklu donunu bırakıp çıkmaya kalkan öküz de var. Öylelerine kibarca “lütfen sıçtığın donu cebine sokup götürür müsün” diyemem ben mesela. Ağzına sıçıp kendine zorla temizlettirmek lazım yoksa yine yapar. Sözde bunlar da müslüman işte.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
*Naruto
*Bleach

byakusharinnegan yazdı: 20 Eki 2020 21:37 @Unforgiven

Hacı yanlış anlama da o “değmez” diyen evdekiler de haklı olsalar da sorunun bi parçası. Kural yok, ceza veren zaten yok. Aileler çocukları paşa gibi yetiştiriyor ülkemizde ve sayesinde İnsanlarda sorumluluk duygusu diye bir şey yok. Çoğu aile kendi çocuğuna karşı öyle davranıyor bizim ülkede. Mecburen yabancı insanların tepki vermesi gerekiyor bence. Ağzına sıçıldıkça öğrenmesi lazım. Ben cidden başka çözüm yolu görmüyorum. Din veya okuldan ziyade evde ailesi eğitmediğinden öyledir bana sorarsan. Çocukluktan her istediğini yaparak paşa gibi yaşıyorlar, sonra çöplerini balkondan atıyorlar aynı kafayla.
Genelleme konuşmayıp senin durumuna bakarsam uğraştığına değer gibi görünüyor. Sırta ceviz ne yav. Senin hayatını baya etkileyen bi durum gibi yorumlarına bakarsak. Bişey yapman lazım.

Ben pansiyon+restoran çalıştırıyorum yaz ayları. Bu yıl korona saolsun işçimiz de yoktu 2-3 kişiydik. İnsanlar odaları öyle halde bırakıyor ki insanlıktan soğudum. Tabak falan kullanmayıp yatağın altı dahil heryeri çekirdekle dolduranlar hadi neyse, koltuğun ortasına kocaman boklu donunu bırakıp çıkmaya kalkan öküz de var. Öylelerine kibarca “lütfen sıçtığın donu cebine sokup götürür müsün” diyemem ben mesela. Ağzına sıçıp kendine zorla temizlettirmek lazım yoksa yine yapar. Sözde bunlar da müslüman işte.
Onların amk ben. 2 milim toz bıraksan gelip sana çemkiren insanlar dediğin gibi leş içinde bırakıyorlar ortamı. Ulan temiz adam her daim temizdir. Böyle pislik insanların işletmelere temzilik konusunda çemkirmesine ayrı bir uyuzum ztn.

Etkiliyor hacı etkilemese ztn bu kadar stres yapmam. Kafam saksı düşüyordu. 10 cm uzağıma düştü. Hayatımda ilk defa ölümü hissettim. Kadına söyledim, ne bir özür ne bir şey. Ulan ölüyordum amk bunu ötesi mi var.
Spor yaparken kafama ekmek kırıntıları atıldı, saç yumağı atıldı :D. Sabah bir bakıyorum bahçe sigara izmaritleriyle dolu. İşin sonunda yine ben haksız çıkarım. Spor yapıyorsun ayağına bizim karıları tahrik ediyorsun diye çıkışır bu hıyarlar bana kesin :D.
Neyse lafın kısası ben de kendimi bu şekilde dışa vurayım dedim. Sizlerden gelen yorumları da görünce bu işin pek bir çözümü yok gibi. En azından medeni bir şekilde diyebiliriz.
Yanlış anlamayın ama Türkiye'deki bu durum benim canımı çok sıkıyor. Kurallara uyuyup, haklı olduğun konularda bile haksız duruma düşmek. Hakkını aradığında yakınlarından bile destek görmek yerine, hakkını aradığın için neredeyse suçlu ilan edilmek. Aldığım eğitim, okuduğum kitaplar hiçbirinin günümüz toplumunda yeri yok. Üzücü.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Konusu açılmışken söyleyeyim, bu ülkeye dair en tiksindiğim şey 5 para etmez siyasetçiler için birbirini yiyen öldüren malak sürüleri. Halbuki beş dakika durup "Bir dakika lan bu adamları ben niye savunuyorum?" deseler çok daha huzurlu yaşayacaklar.

Türkiye'de ideoloji sahibi olmak, parti tutmak sağlam mide isteyen bir iş. Ben şahsen 5 dakikadan fazla maruz kalınca midemi tutamıyorum. :side:
Resim
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
*Naruto
*Bleach

Resim
Outlaw yazdı: 21 Eki 2020 14:05 Konusu açılmışken söyleyeyim, bu ülkeye dair en tiksindiğim şey 5 para etmez siyasetçiler için birbirini yiyen öldüren malak sürüleri. Halbuki beş dakika durup "Bir dakika lan bu adamları ben niye savunuyorum?" deseler çok daha huzurlu yaşayacaklar.

Türkiye'de ideoloji sahibi olmak, parti tutmak sağlam mide isteyen bir iş. Ben şahsen 5 dakikadan fazla maruz kalınca midemi tutamıyorum. :side:
Arnavutluk'ta Arnavut Başbakanı sürekli siyaset tartışma programlarına çıkıyor. Ve adamın yanında yüzüne karşı hırsızlıkla suçluyorlar. El kol hareketi yapabiliyorlar. Başbakan da hojam biraz ağır eleştirmiyor musun diyor gazeteciler de sen muhalefetteyken bunu 100 katı ağırnı söylüyordun diye cevap veriyor. Keza aynı şekilde Cumhurbaşkanı ve eşi sürekli yolsuzluk haberleri ile suçlanıyorlar. Tabii heriflerde gram utanma olmadığı için soymaya devam ediyorlar. Ama arnavut halkı ne milletvekilini ne de Başbakanı iplemez. Ya da daha uygun bir dil ile söylersem bunları yüceltmez. Haa bu şekilde olmasına rağmen rüşveti, yolsuzluğu hiç bitmez Arnavutluk'ta.
Yanii halkın ya da toplumun, devleti sürekli eleştirmesi ya da gereğinden fazla anlam yüklemesi çok fazla birşeyi değiştirdiğini düşünmüyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
*Naruto
*Bleach

Sanırım Türkiye'de korona olayının boku çıkmaya başladı. İpin ucu iyice kaçmışa benziyor. İnsanlar koronalı olduğu halde işe gidiyor. Eşi koronalı çıktığı halde kendini 14 gün karantinaya alması gerekirken hala işe gitmeye devam ediliyor. Etrafımda sürekli korona haberleri geliyor. Çember git gide daralıyor. En korkutucu durum henüz daha kasım ayının başlarındayız. Kış kendini henüz göstermemişken bir an önce tedbirler ciddiyetle uygulanmaya başlanmalı. Hayır anlamadığım ilk zamanlardaki o ciddiyet şimdi neden yok ? Yurtdışındaki akrabalarım karantina döneminin tekrar başladığını söylüyorlar.

Umarım hepiniz iyiyisinizdir Mangatürk ahalisi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

*UnforgiveN* yazdı: 06 Kas 2020 23:33 Sanırım Türkiye'de korona olayının boku çıkmaya başladı. İpin ucu iyice kaçmışa benziyor. İnsanlar koronalı olduğu halde işe gidiyor. Eşi koronalı çıktığı halde kendini 14 gün karantinaya alması gerekirken hala işe gitmeye devam ediliyor. Etrafımda sürekli korona haberleri geliyor. Çember git gide daralıyor. En korkutucu durum henüz daha kasım ayının başlarındayız. Kış kendini henüz göstermemişken bir an önce tedbirler ciddiyetle uygulanmaya başlanmalı. Hayır anlamadığım ilk zamanlardaki o ciddiyet şimdi neden yok ? Yurtdışındaki akrabalarım karantina döneminin tekrar başladığını söylüyorlar.

Umarım hepiniz iyiyisinizdir Mangatürk ahalisi.
Valla Korona konusunda bir sıkıntım yok ama yakın zamanda bitecek gibi durmuyor. 2000+ vaka 70+ ölü var her gün.
Resim

“Salon” sayfasına dön