Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece 1015 Tartışma / 1016 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı

Bölüm Nasıldı ?

Çok İyi
0
Oy yok
İyi
2
29%
İdare Eder
2
29%
Kötü
1
14%
Bok Gibi
2
29%

Toplam oy: 7
Kullanıcı avatarı
Grifthh
Favori Manga: Berserk
Naruto
One Piece
Favori Anime: Naruto
One Piece
Death Note

İngilizce

Türkçe

Not 2: Haftaya ara yok
Resim
Kullanıcı avatarı
Grifthh
Naruto
One Piece
One Piece
Death Note

Daha ne kadar uzayacak merak ediyorum. Sanji bile söylüyor luffy nin sürekli geri geldiğini fakat bunda sorun yok mu ? Bu çocuk ne zaman bu kadar hırpalanmadan ya da ölüm döşeğine düşmeden savaş kazanacak ? Birde luffy denizin altında nasıl konuşuyor ? Şuan nerden tutsan elinde kalacak gibi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Ne okuyoruz biz haftalardır amk?!
Resim
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Okurken, Luffy'ye hassittir çeken bir tek ben miyim ?
Resim
Matrim
Favori Manga: OnePiece,Bleach,Naruto
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Code geass

Her majör savaşında Luffy geri dönüş sayısı gittikçe artıyor. BB karşısın da 30 kere falan kaybedecek sanırım.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Son iki bölüm Wano Arkı gibi çöp bir arka kıyasla bence iyi. Ancak Luffy'nin bu artık ayılıp bayılıp adam yenmeleri baydı. Bu mu lan Korsanlar Kralı olacak olan adam ? Yazarının en büyük gücü "şanslı olması" olarak adlandırdığı evrende tonla desteğe ve yardıma sahip birinin, koşullar lehine döndükçe şaibeli bir şekilde rakiplerini yenmesi ? Luffy Korsanlar Kralı olduğunda buraya geliş yolculuğu cidden bu mu olacak ? Buna kıyasla Naruto'nun Hokage yolculuğu off anam off yani.

SAnji VS Queen'in bir looney toones sahnesi ile başlaması beni irite etti. Yine de şükür Sanji belki de Ennies Lobby'den beridir ilk defa ark içerisinde ki güçlü biriyle eşleşme şansını yakaladı.

Ölü gösterilen karakterler ölmeyecek OP Satışlar çok düştü onu kotarma çabası. Evrendeki en iyi 3 doktor ve en iyi 2 iyileştirme meyvesi şu an o adada :D
Resim
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
*Naruto
*Bleach

Son iki bölümün benim için iyi olmasının nedeni Chopper ve Sanji'nin sayının yıldızı olmasıdır. Onun haricinde seri tutarsız ve dengesiz bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Hasan Şaş gibi çalım attığı adama tekrar dönüp çalım atıyor. Loop'a girdi seri.

Bu bölümdeki Luffy sahneleri o kadar banal o kadar sahte ki. Hadi len ordan dedim.
Luffy: "Herkese söyle. Kaido'yu yeneceğim". Peki nasıl ? Luffy'nin durumuna bakıyorsun. Baygın şekilde denizin dibine doğru yol alıyor. Kendi başına oradan kurtulma ihtimalin var mı ? Nerdeyse "0". Bi bakıyoruz Luffy'nin yanına bir denizaltı yaklaşıyor. Ta da şansa bak kıçını kurtaracak yine birileri çıktı. Bir sonraki sayfada ise herkes gaza gelmiş, bağırıyor, çağırıyor sevinç çığılıkları atıyor. Bu resmen okuyucu ile dalga geçmektir. Yardıma birileri gelmezse, Luffy yalancı çıkacak :D. İşin saçma tarafı da hemen her dövüşte bunun yaşanıyor olması. Ana karakter değil mi la bu ? O kadar anime serisi izledim. Ana karakter bu tip durumlarda hep kendi başına güçlü çıkar. Olmadı hiç bilmediği bir güç uyandırır. Arkadaşlarından yardım almasın demiyorum ama bu tip durumlarla kendi başına mücadele etmeli. Benim asıl canımı sıkan Luffy nin sanki hiç yardım almamış gibi egoist ve sadist bir şekilde davranması. Ve her geçen arc bu arsızlık daha da büyüyor. En güçlü tekniğini 3-5 dakika kullanarak nasıl korsanlar kralı olacaksın ?
Oda efendiye sitem:
Ulan Zoro dedik, büyüğümüz bildik, bize yanlış yapmaz dedik. Bizi satmaz dedik. Herifi gitti mumyaya çevirdi amk. Niye ? Mizah olsun diye. Kaç zamandır itin dötü soktuğu Sanji'yi bu bölümde resmen Luffy'den bile daha alfa bir şekilde çizdi. Bir sonraki bölüm tam tersini de çizebilir.
9 kın'ın Kaido'yu yenebileceği izlenimini verdin, Özilll gibi adam bile buna inandı. Hemen her bölüm bir samurayı öldürtüyorsun Oda. Momo, baban dediğin adam gözülerinin önünde öldürülüyor tırsıp kaçıyorsun.
Kaido vs Yamato ne peki ? Hala bu yamato karakterini çözemedim. Çok aptalca. Kendi babana nefret duysa tamam da gidip ben Oden'im diyor. hadi len.

İşin özeti; wano arcı ile birlikte seri kısır döngüye girmiş durumda. Herkes birbirleriyle vs atıyor. Bir bölüm yüceltilen öteki bölüm yerin dibine giriyor. Yapılan vs.ler bir sonuca ulaşmıyor. Wano dışındaki kişi ve olaylardan bahsedilmiyor. Bu da okuyucalarda bıkkınlık oluşturmaya başladı ki satış rakamlarına da yansımış bu durum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Denizin dibinde gebermek üzere olan adam diyor ki "Merak etmeyin Kaido'yu yeneceğim". Bu adam Logue Town'da Buggy tarafından idam edilirken "arkadaşlar, kusura bakmayın ben öldüm" diyordu. OP güç dengesi bakımından kaliteli ilerliyor derken boka sardı iyice. Bu gidişle Naruto'nun sonunu aratacak. Her bölüm tutarsızlık akıyor. Manga satışlarından 10. sıra bile fazla buna.
Konu Dışı
"Şans" deyince aklıma Deadpool 2'deki şanslı kız geldi. Laki laki no mi aq.
Resim
Kullanıcı avatarı
Grifthh
Naruto
One Piece
One Piece
Death Note

Beyler bence Naruto bile bu kadar batırmadı ya. Naruto'nun Hokage olma yolu çok daha mantıklı ilerliyordu. Ben Naruto'nun ağır tek yiyip de geri döndüğünü hatırlamıyorum. Yani bilmiyorum çok sıkıldım aynı boku 100 defa okuduk. Her arc da luffy tek yiyor sonra geri dönüyor ve boss u yeniyor. Her arc ayı bok amk bak sinirlendim durduk yere.
Resim
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
*Naruto
*Bleach

Unknown yazdı: 05 Haz 2021 21:32 Bölümde yorumlanmaya değer pek bir şey yoktu gibi sanki.
Sadece Luffy'nin sesini anlamlandıramadıkları şekilde Law'ın tayfasının duyması ilginç.
Luffy de muhtemelen büyük silahlardan biri ve o gücü harekete geçmeye başladı.
Tabi emin olamadım, haftaya ara yok belki bişeyler öğreniriz.
Niçin sadece Momo ile iletişime geçti de kendi tayfasıyla geçmedi ? Çok net çizilmemiş ama sanırım Luffy, Law'ın tayfasıyla iletişime geçmiyor.Luffy, Momo ile konuşurken onlar da onun sesini duyuyor sanırım. Bu da aklıma Luffy bu gücü kullanırken belli bir alana yayılıyor. Momo da o alana en yakın olan kişi diye mi duydu acaba ? Ama Momo'nun yanındaki ninja kadın Luffy'yi duymuyor gibi görünüyor. Çözemedim.
Resim
Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön